11 / 2021 - ZTP Kraków

 • Uruchomienie nowych linii rekreacyjnych

  od 31.07.2021
  LR6, LR9

  Szanowni Pasażerowie,

  Uprzejmie informujemy, że od dnia 31.07.2021 r. (sobota) zostaną uruchomione nowe linie rekreacyjne po następujących trasach:

  • linia LR6:
   • trasa podstawowaKrzeszowice Dworzec Autobusowy – Krzeszowice – Tenczynek – Rudno – Rudno Zamek;
   • trasa wariantowa: (dojazdowo-zjazdowa): Bronowice Małe – Rondo Ofiar Katynia – DK79 – Krzeszowice Dworzec Autobusowy – Tenczynek – Rudno – Rudno Zamek;
   • linia będzie zatrzymywać się tylko na przystankach: Bronowice Małe (początkowy dla kursu wariantowego na ul. Balickiej, przed przejściem dla pieszych – jak dla linii aglomeracyjnych jadących w kierunku Zabierzowa), Bronowice SKA (dla kursu wariantowego – w obu kierunkach na ul. Armii Krajowej, pod wiaduktem ul. Balickiej), Rondo Ofiar Katynia (dla kursu wariantowego), Krzeszowice Dworzec Autobusowy (końcowo-początkowy dla stałej trasy oraz przelotowy w obu kierunkach dla trasy wariantowej – na pętli), Rudno Zamek (w Rudnie, obok parkingu i drogi prowadzącej do ruin zamku);
  • linia LR9:
   • trasa podstawowaKrzeszowice Dworzec Autobusowy – Krzeszowice – Czerna – Czerna Las;
   • trasa wariantowa: (dojazdowo-zjazdowa): Bronowice Małe – Rondo Ofiar Katynia – DK79 – Krzeszowice Dworzec Autobusowy – Czerna – Czerna Las;
   • linia będzie zatrzymywać się tylko na przystankach: Bronowice Małe (początkowy dla kursu wariantowego na ul. Balickiej, przed przejściem dla pieszych – jak dla linii aglomeracyjnych jadących w kierunku Zabierzowa), Bronowice SKA (dla kursu wariantowego – w obu kierunkach na ul. Armii Krajowej, pod wiaduktem ul. Balickiej), Rondo Ofiar Katynia (dla kursu wariantowego), Krzeszowice Dworzec Autobusowy (końcowo-początkowy dla stałej trasy oraz przelotowy w obu kierunkach dla trasy wariantowej – na pętli), Czerna Klasztor (na drodze Czerna – Gorenice, w rejonie drogi prowadzącej do klasztoru), Czerna Las (na pętli w lesie, przy drodze Czerna – Gorenice).

  Linie LR6 i LR9 będą kursować w soboty i dni świąteczne w godz. ok. 8:00-19:00 z częstotliwością co około 60 minut. Rozkład jazdy będzie dostosowany do godzin przyjazdów i odjazdów pociągów spółki POLREGIO łączących Kraków i Krzeszowice. Na trasie wariantowej w przypadku każdej z linii będzie realizowany każdego dnia jeden kurs dojazdowy w relacji Bronowice Małe  Rudno Zamek/Czerna Las w godzinach poranych oraz jeden kurs zjazdowy w relacji Rudno Zamek/Czerna Las  Bronowice Małe w godzinach wieczornych.

  Kursowanie linii będzie odbywać się w zależności od prognozy pogody, jak w przypadku innych linii sezonowych i rekreacyjnych. W każdy czwartek będzie publikowany komunikat informujący o tym, czy w dany weekend zostaną one uruchomione.

  Cała trasa podstawowa linii LR6 i LR9 będzie znajdować się III strefie biletowej. W przypadku tras wariantowych przystanki na odcinku Bronowice Małe – Rondo Ofiar Katynia będą znajdować się w I strefie biletowej. Ponadto, na całej trasie będą ważne bilety okresowe wykupione na dowolną strefę (z wyłączeniem biletów na 1 linię). Dodatkowo, tylko w dniach rzeczywistego kursowania tych linii posiadacze biletów okresowych wykupionych na dowolną strefę (z wyłączeniem biletów na 1 linię) oraz osoby uprawnione do przejazdów bezpłatnych Komunikacją Miejską w Krakowie będą mogli bez dodatkowych opłat podróżować pociągami spółki POLREGIO na trasie Kraków Główny – Krzeszowice (w obu kierunkach).

  W pojazdach linii LR6 na odcinku Krzeszowice Dworzec Autobusowy – Rudno Zamek i LR9 na odcinku Krzeszowice Dworzec Autobusowy – Czerna Las będzie można także odbywać przejazd na podstawie następujących biletów kolejowych ważnych w pociągach spółki POLREGIO:

  • jednorazowych – na przejazd w jedną stronę lub “tam i z powrotem” w relacji pomiędzy dowolną stacją (przystankiem) posiadającą w nazwie “Kraków” (w tym Kraków Business Park) a inną stacją (przystankiem), o ile w tej relacji jest obsługiwana stacja Krzeszowice, oraz w relacji pomiędzy stacją (przystankiem) Zabierzów lub Rudawa a inną stacją (przystankiem), o ile w tej relacji jest obsługiwana stacja Krzeszowice;
  • strefowych – czasowych lub liniowych ważnych w relacjach podanych wyżej;
  • okresowych – ważnych w relacjach podanych wyżej.
  FacebookTwitterShare