383 / 2023 - ZTP Kraków

 • Zamknięcie odcinka ul. Radziwiłłów w Aleksandrowicach w związku z wymianą przepustu

  od 6.09.2023 do 20.10.2023
  209, 228, 258

  Szanowni Pasażerowie,

  Uprzejmie informujemy, że od dnia 6.09.2023 r. (środa) w związku z wymianą przepustu zamknięty dla ruchu zostanie odcinek ul. Radziwiłłów w Aleksandrowicach (droga powiatowa nr 2121K) na odcinku pomiędzy przystankami Aleksandrowice Centrum i Morawica Szkoła. W związku z zamknięciem drogi zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu linii aglomeracyjnych.

  Zamknięcie drogi planowane jest na okres około 2 miesięcy.

  Rozkłady jazdy zostaną zmienione.

  Za utrudnienia przepraszamy!

  Będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (w obu kierunkach), z uwzględnieniem trasy objazdowej na terenie Krakowa w związku z przebudową ul. Kościuszki i ul. Zwierzynieckiej: Os. Podwawelskie – … –  przystanek Aleksandrowice CentrumAleksandrowice ul. Tęczyńskich – droga prowadząca do cmentarza w Morawicy i pętli w MorawicyMorawica Centrum/ – … – Mników Skały.

  Zmiany w funkcjonowaniu przystanków:

  • bez obsługi pozostaną przystanki: Morawica Szkoła i Morawica Krzyżówka;
  • przystanek końcowy Morawica Centrum dla kursów kończących trasę w Morawicy będzie zlokalizowany na drodze powiatowej nr 2192K za pętlą w Morawicy.

  Będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (w obu kierunkach): Bronowice Małe – … –  przystanek Aleksandrowice CentrumAleksandrowice ul. Tęczyńskich – droga prowadząca do cmentarza w Morawicy i pętli w Morawicy – Morawica Centrum/ – droga powiatowa nr 2192K – przystanek Morawica Krzyżówka – … – Chrosna Pętla.

  Zmiany w funkcjonowaniu przystanków:

  • bez obsługi pozostaną przystanki: Morawica Szkoła oraz Morawica Krzyżówka (tylko dla kursów realizowanych na trasie wariantowej do Morawicy Centrum);
  • przystanek Morawica Krzyżówka w kierunku Krakowa dla kursów realizowanych z Chrosny Pętli będzie zlokalizowany na drodze powiatowej nr 2192K;
  • przystanek Morawica Centrum końcowy dla kursów kończących trasę w Morawicy oraz przelotowy dla kursów realizowanych do Chrosny będzie zlokalizowany na drodze powiatowej nr 2192K za pętlą w Morawicy.

  Będzie kursować po trasie czasowo zmienionej (w obu kierunkach): Bronowice Małe – … –  przystanek Aleksandrowice CentrumAleksandrowice ul. Tęczyńskich – droga prowadząca do cmentarza w Morawicy i pętli w Morawicy – Morawica Centrum – droga powiatowa nr 2192K – przystanek Morawica Krzyżówka – droga powiatowa nr 2121K – przystanek Morawica Szkoła – droga powiatowa nr 2122K – przystanek Brzoskwinia Koziary – … –  Nielepice Pętla.

  Zmiany w funkcjonowaniu przystanków:

  • przystanek Morawica Szkoła w obu kierunkach będzie zlokalizowany w tymczasowej lokalizacji na drodze powiatowej nr 2121K przed skrzyżowaniem z drogą w kierunku Nielepic;
  • dodatkowo będą obsługiwane przystanki Morawica Centrum i Morawica Krzyżówka;
  • przystanek Morawica Centrum w kierunku Nielepic będzie zlokalizowany na drodze powiatowej nr 2192K za pętlą w Morawicy, a w kierunku Krakowa na pętli;
  • przystanek Morawica Krzyżówka w kierunku Nielepic będzie zlokalizowany na drodze powiatowej nr 2121K, a w kierunku Krakowa na drodze powiatowej nr 2192K.
  FacebookTwitterShare