Wzmocnienie oferty komunikacyjnej w rejonie cmentarzy
od 22.10.2022 do 23.10.2022
82, 87, 105, 128, 184, 193, 405, 442
Szanowni Pasażerowie,
Uprzejmie informujemy, że w związku ze spodziewanym zwiększonym zapotrzebowaniem na przewozy w okolicach cmentarzy, w dniach 22-23.10.2022 r. (sobota – niedziela) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.
Komunikacja Miejska w Krakowie będzie funkcjonować w dniu 22.10.2022 r. (sobota) według sobotnich rozkładów jazdy, natomiast w dniu 23.10.2022 r. (niedziela) według świątecznych rozkładów jazdy.
Ponadto zostaną wprowadzone następujące zmiany.
Linie tramwajowe:
- linia 82 – dodatkowa linia tramwajowa kursująca po następującej trasie: Bronowice Małe – Bronowicka – Królewska – Karmelicka – Basztowa – Lubicz – Rakowicka – Cmentarz Rakowicki;
- linia 87 – dodatkowa linia tramwajowa kursująca po następującej trasie: Os. Piastów – Piasta Kołodzieja – Mikołajczyka – Broniewskiego – Al. Andersa – Al. Solidarności – Ujastek – Łowińskiego – Kocmyrzowska – Wzgórza Krzesławickie;
- linie 82 i 87 będą kursować w godzinach ok. 9:00 – 17:00 z częstotliwością co 20 minut.
Linie autobusowe:
- linie 105/405:
- częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
- w godz. ok. 9:00 – 17:00 wszystkie kursy zostaną wydłużone do pętli Cmentarz Prądnik Czerwony;
- linia 128:
- częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
- w godz. ok. 9:00 – 17:00 wszystkie kursy zostaną wydłużone do pętli Cmentarz Prądnik Czerwony;
- dla wydłużonych kursów w kierunku Cmentarza Prądnik Czerwony będzie funkcjonować przystanek Prądnik Czerwony 02 (na ul. Strzelców, przed wjazdem na pętlę), w kierunku Zajezdni Płaszów będzie funkcjonować przystanek Prądnik Czerwony 04 (na stałym stanowisku na pętli);
- do obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności;
- linia 184:
- będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy ze zwiększeniem częstotliwości do 20 minut w godz. ok. 9:00 – 17:00;
- w godz. ok. 9:00 – 17:00 wszystkie kursy zostaną wydłużone do pętli Cmentarz Prądnik Czerwony;
- dla wydłużonych kursów w kierunku Cmentarza Prądnik Czerwony przystanek Prądnik Czerwony będzie funkcjonować dwukrotnie (jak dla linii 405): na ul. Strzelców (słupek 01) oraz na pętli przy wjeździe (słupek 04), w kierunku Starowiślnej na pętli, na stałym stanowisku (słupek 04);
- linia 193:
- będzie kursować według specjalnego rozkładu jazdy ze zwiększeniem częstotliwości do 20 minut w godz. ok. 9:00 – 17:00;
- do obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności;
- linia 442:
- częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian;
- do obsługi będzie kierowany tabor o zwiększonej pojemności.