KMK

W różnych miastach są różne zasady planowania transportu zbiorowego. W Krakowie posiadamy linie autobusowe przyśpieszone, przystanki na żądanie, a siatka połączeń jest na tyle elastyczna, że różnymi liniami (po innej trasie) możemy podróżować do tego samego miejsca. Jednocześnie obsługując tym samym różne rejony miasta. Dlatego Miasto proponuje dodatkowy bilet odcinkowy, który uzupełni aktualnie obowiązującą taryfę. Z proponowanej taryfy korzystać będą mogli ci pasażerowie, którzy będą chcieli bo będzie się im to opłacało.

Czytaj więcej Dlaczego taryfa odległościowa, a nie przystankowa?

Został złożony projekt odcinkowej taryfy biletowej w Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Nowoczesne podejście do naliczania opłat za podróże to sprawiedliwa opłata w zależności od odległości, niezależna od korków, przy jednoczesnym uwzględnieniu możliwych przesiadek. Dzięki temu, pasażerowie będą dokonywać opłaty zgodne z faktycznym zasięgiem ich podróży.

Czytaj więcej Bilet odcinkowy w Komunikacji Miejskiej uzupełni obecną taryfę biletów czasowych

W grudniu została udostępniona możliwość przetestowania aplikacji do dynamicznej taryfy KMK. Aktualnie przeanalizowaliśmy wszystkie dane, które użytkownicy zarejestrowali podczas przejazdów, a także zapoznaliśmy się z uwagami do każdego przejazdu, które zostały zgłoszone. Następnym etapem rozwoju aplikacji dynamicznej taryfy, która ma na celu usprawnienie korzystania z transportu publicznego jest przejście do zbierania opinii i doświadczeń co do samej aplikacji, co pozwoli nam stworzyć produkt, który będzie sprostał oczekiwaniom pasażerów.

Czytaj więcej Kolejny Krok w Rozwoju Dynamicznej Taryfy – Ankieta dla Użytkowników aplikacji Start-Stop

Ruszają testy aplikacji, która ma na celu dynamiczne obliczanie opłat za przejazdy komunikacją miejską. Zapraszamy mieszkańców do udziału w testowaniu, co pozwoli na zebranie danych dotyczących funkcjonowania systemu i wyznaczy kierunek dalszych prac. Jako zarządzający transportem w Krakowie, chcemy, aby przygotowane docelowe rozwiązanie aplikacji było łatwe i przejrzyste w obsłudze dla pasażerów. Ponadto, zebrane dane stanowić będą podstawę do opracowania przyszłego systemu biletowego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb pasażerów.

Czytaj więcej START-STOP przetestuj aplikację dynamicznej taryfy KMK
bus

Kraków, jedno z wiodących miast w projekcie SUM ma zamiar wprowadzić innowacyjne rozwiązania mające na celu poprawę systemu transportowego. Projekt SUM, czyli Sprawna Współdzielona Mobilność Miejska, stanowi unikalne przedsięwzięcie, które ma na celu usprawnienie transportu publicznego poprzez zintegrowanie go z innowacyjnymi systemami współdzielonej mobilności.

Czytaj więcej Rozwój Zrównoważonej Mobilności w Krakowie – Projekt SUM
Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych – zmiany w KMK

Opublikowano 24.10.2023 14:18

Szanowni Pasażerowie,

uprzejmie informujemy, że w związku ze zwiększonymi potrzebami przewozowymi w rejonie cmentarzy, w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych zostanie wzmocniona oferta Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Czytaj więcej Wszystkich Świętych – zmiany w KMK
Autobus mobilis

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie podpisał nową umowę z Mobilis Sp. z o.o. na 10 lat. Rocznie przewoźnik będzie wykonywał na liniach około 9,5 mln kilometrów. Dla zobrazowania, pozwoliłoby to okrążyć Ziemię w równiku około 240 razy.

Czytaj więcej Nowa umowa na usługi przewozowe w Krakowie podpisana
Autobus linii 267

To doskonała wiadomość dla osób dojeżdżających od północnej strony do Krakowa, ale też dla Krakowian, którzy chcieliby gdzieś wyskoczyć poza miasto w tamtym kierunku. Od 7 października uruchamiamy wydłużenie linii aglomeracyjnej nr 267 do Skały.

Czytaj więcej Skała bliżej Krakowa – Kraków bliżej Skały!
samochód i tramwaj

Europejski Dzień bez Samochodu 22 września 2023 r. – bezpłatne przejazdy KMK

Opublikowano 21.09.2023 10:28 Zmodyfikowano 21.09.2023 10:30

W dniu obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu, tj. 22 września 2023 r., wszyscy pasażerowie odbywający podróż środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów w strefach biletowych I i II i III. W tym dniu zostaną zablokowane wszystkie kasowniki w pojazdach.

Czytaj więcej Europejski Dzień bez Samochodu 22 września 2023 r. – bezpłatne przejazdy KMK

Październik to czas rozpoczęcia roku akademickiego, dla wielu studentów jest to także moment rozpoczęcia przygody z życiem w nowym mieście. Przeprowadzka, nowe wyzwania i możliwość samodzielnego funkcjonowania mogą być zarówno ekscytujące, jak i przerażające. Jednym z kluczowych aspektów, które należy rozważyć, jest sposób poruszania się po Krakowie.

Czytaj więcej Poradnik dla Studentów: Jak poruszać się po Krakowie