Autobusem w plener! Poznaj trasy linii rekreacyjnych i ich funkcjonowanie - ZTP Kraków

 • Autobusem w plener! Poznaj trasy linii rekreacyjnych i ich funkcjonowanie

  Opublikowano 3.08.2021 13:19 Zmodyfikowano 21.08.2021 17:34

  Dnia 1 maja zostały uruchomione specjalne linie autobusowe na trasie: Osiedle Podwawelskie – Ojców, Nowy Kleparz – Niepołomice, Bronowice Małe – Będkowice, a od lipca linia autobusowa na trasie Dworzec Czyżyny – Przylasek Rusiecki. Dzięki liniom rekreacyjnym mieszkańcy mogą wygodnie dotrzeć do terenów rekreacyjnych poza miastem. Linie będą kursować w weekendy i dni świąteczne w zależności od pogody.

  fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

  Autobusowe linie rekreacyjne:

  LR0: Os. Podwawelskie – Ojców Zamek
  Linia będzie kursować w weekendy i dni świąteczne, w godz. ok. 8.00-19.00. W godzinach ok. 9.00-17.00 autobus będzie odjeżdżał co 30 minut, a poza tymi godzinami co 60 minut. Autobusy będą się zatrzymywać tylko na przystankach: Os. Podwawelskie (na mniejszej pętli – jak dla linii 114), Rondo Grunwaldzkie (w kierunku Ojcowa Zamku dwukrotnie: na ul. Monte Cassino na pasie A+T oraz na ul. Konopnickiej, w kierunku Os. Podwawelskiego na ul. Konopnickiej), Jubilat, Muzeum Narodowe, Czarnowiejska, Miasteczko Studenckie AGH, Bronowice SKA, Rondo Ofiar Katynia, Szyce I, Biały Kościół, Murownia, Czajowice (wszystkie przystanki na tym odcinku, jak dla linii 210), Ojców Złota Góra (nowa para przystanków w Ojcowie), Ojców Zamek (na parkingu przy zamku).

  LR1: Nowy Kleparz – Niepołomice Puszcza (powrót: droga krajowa nr 75 – Niepołomice Rynek – droga wojewódzka nr 964 – autostrada A4)
  Linia będzie kursować w weekendy i dni świąteczne, w godz. ok. 8.00-19.00. W godzinach ok. 9.00-17.00 autobus będzie odjeżdżał co 30 minut, a poza tymi godzinami co 60 minut. Autobusy będą się zatrzymywać tylko na przystankach: Nowy Kleparz (końcowo-początkowy przystanek znajduje się przy wjeździe na pętlę – jak dla linii 280 oraz przelotowy tylko w kierunku Niepołomic Puszczy na al. Słowackiego), Plac Inwalidów, Muzeum Narodowe, Jubilat, Rondo Grunwaldzkie, Rondo Matecznego, Bieżanowska, Prokocim Szpital, Niepołomice Puszcza (końcowo-początkowy przystanek na drodze krajowej nr 75, przy parkingu i wejściu do lasu), Niepołomice Rynek (przelotowy tylko w kierunku Nowego Kleparza na pętli).

  LR2: Czyżyny Dworzec – Przylasek Rusiecki
  Linia będzie kursować w weekendy i dni świąteczne w godz. ok. 8.00-19.00. W godzinach ok. 9.00-19.00 autobus będzie odjeżdżał co 20 minut. Autobusy będą się zatrzymywać tylko na przystankach: Czyżyny Dworzec – Medweckiego – Bieńczycka – Rondo Czyżyńskie (powrót: al. Jana Pawła II – Dąbrowskiej – Medweckiego) – Bieńczycka – al. Andersa – al. Przyjaźni – al. Solidarności – Bulwarowa (powrót: Orkana) – al. Jana Pawła II – Ptaszyckiego – Igołomska – Rzepakowa – Przylasek Rusiecki Kąpielisko (nowa pętla na początku ul. Karasiówka).

  LR8: Bronowice Małe – Będkowice Pętla
  Linia będzie kursować w weekendy i dni świąteczne, w godz. ok. 8.00-19.00. W godzinach ok. 9.00-17.00 autobus będzie odjeżdżał co 30 minut, a poza tymi godzinami co 60 minut. Autobusy będą się zatrzymywać tylko przystankach: Bronowice Małe (początkowy na ul. Balickiej, jak np. dla linii 278, w kierunku Bronowic Małych przelotowy na ul. Balickiej i końcowy na pętli), Bronowice SKA (w obu kierunkach, na ul. Armii Krajowej), Rondo Ofiar Katynia, Kobylany Remiza (w obu kierunkach, jak dla linii 278), Będkowice Pętla.

  Linie LR0, LR1, LR2 i LR8 będą kursować w zależności od prognozy pogody. W każdy czwartek będzie publikowany komunikat informujący o tym, czy w dany weekend zostaną one uruchomione. Linie LR0 i LR8 będą obsługiwane przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie, natomiast linia LR1, LR2 przez Mobilis sp. z o.o. Linie rekreacyjne wejdą w skład sieci KMK, co oznacza, że osoby posiadające bilety sieciowe na strefę I (miejską), promocyjnie będą mogły się nimi poruszać bez dodatkowych opłat. Osoby posiadające natomiast bilety wyłącznie na strefę II, będą promocyjnie mogły poruszać się wyłącznie liniami rekreacyjnymi po strefie I(miejskiej). Pozostałe osoby w przypadku braku biletu sieciowego, będą mogły skorzystać z biletów jednorazowych dostępnych w taryfie KMK.

  Przewiduje się również zwiększenie liczby kursów na liniach 100, 101 i 134 (dojazd do Kopca Kościuszki, Lasu Wolskiego i ZOO) oraz uruchomienie po raz kolejny linii sezonowych nr 352 i 427 (dojazd do Kryspinowa i Bagrów), a także 434 i 497. Informacje o tych kursach będą publikowane na bieżąco. Aby zaplanować swoją podróż wejdź na rozkłady jazdy KMK gdzie znajdziesz dokładną godzinę oraz trasę swojego autobusu.

  FacebookTwitterShare