START-STOP przetestuj aplikację dynamicznej taryfy KMK - ZTP Kraków

 • START-STOP przetestuj aplikację dynamicznej taryfy KMK

  Opublikowano 13.12.2023 12:11

  Ruszają testy aplikacji, która ma na celu dynamiczne obliczanie opłat za przejazdy komunikacją miejską. Zapraszamy mieszkańców do udziału w testowaniu, co pozwoli na zebranie danych dotyczących funkcjonowania systemu i wyznaczy kierunek dalszych prac. Jako zarządzający transportem w Krakowie, chcemy, aby przygotowane docelowe rozwiązanie aplikacji było łatwe i przejrzyste w obsłudze dla pasażerów. Ponadto, zebrane dane stanowić będą podstawę do opracowania przyszłego systemu biletowego, dostosowanego do indywidualnych potrzeb pasażerów.

  fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

  UWAGA
  Aplikacja nie realizuje płatności za przejazdy ani nie uprawnia do bezpłatnych przejazdów. Pamiętaj, aby posiadać ze sobą swój ważny bilet do jazdy.

  Aplikacja cechuje się prostotą i intuicyjnością w obsłudze. Wystarczy pobrać aplikację w zależności od systemu, który obsługuje Twój telefon:

  Skorzystaj z kodu ZTP23 i aktywuj swoje konto postępując zgodnie z instrukcją zamieszczoną poniżej.

  Korzystanie z aplikacji:

  1. Rozpocznij podróż: przesuń przycisk w prawo przed wejściem do pojazdu.
  2. Zajmij miejsce w pojeździe i ciesz się podróżą.
  3. Zakończ podróż: przesuń przycisk w lewo po zakończeniu całej podróży. Podczas przesiadania się nie korzystaj z tej opcji, aby aplikacja traktowała przejazd jako jedną, ciągłą trasę.
  4. Podsumowanie trasy: po zakończeniu podróży aplikacja podsumuje trasę. Jeśli trasa została odtworzona poprawnie, prosimy o potwierdzenie. W przypadku błędów, opisz, co nie zgadza się z rzeczywistą trasą przejazdu w jego podsumowaniu, po zakończeniu danego przejazdu w aplikacji.

  Pilotaż to doskonała okazja dla mieszkańców Krakowa, aby wziąć udział w rozwoju systemu dedykowanego komunikacji miejskiej. Wspólna praca uczestników przyczyni się do stworzenia efektywnego i dostosowanego do potrzeb użytkowników systemu biletowego.

  Zachęcamy do aktywnego udziału w projekcie, testy potrwają do końca roku!

  FacebookTwitterShare