Z biletem 5+1 oszczędzisz nawet kilkadziesiąt złotych, sprawdź jak go kupić - ZTP Kraków

 • Z biletem 5+1 oszczędzisz nawet kilkadziesiąt złotych, sprawdź jak go kupić

  Opublikowano 12.04.2023 14:02 Zmodyfikowano 22.11.2023 15:39

  Bilet 5+1 to bilet, który pełni funkcję biletu półrocznego natomiast jego największym atutem jest oszczędność dla naszego portfela, ponieważ kupując przez pół roku normalny bilet miesięczny sieciowy zapłacimy 480 zł, przy zakupie biletu 5+1 ten sam okres wyniesie nas w sumie tylko 420 zł. Dodatkowym atutem biletu 5+1 jest także automatyczne odnawianie się usługi po każdym miesiącu co pozwala nam zaoszczędzić dodatkowo czas na zapisanie go w automacie.

  fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

  Uczestnicy programu pn. Karta Krakowska są uprawnieni m. in. do nabywania wybranych biletów okresowych KMK w preferencyjnej cenie. Aby otrzymać dostęp do nabycia biletów Mieszkańca, należy wcześniej uzyskać status Karty Krakowskiej wydawany na okres 1 roku, a następnie zapisać to uprawnienie na wybranym nośniku (np. KK, KKM lub MKA). Do korzystania z programu uprawnione są (zgodnie z uchwałą Nr XCIV/2450/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 7 lutego 2018 r. z późn. zm.) osoby spełniające co najmniej jeden z poniższych warunków:

  • są zameldowane na pobyt stały na terenie Miasta,
  • rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Miasta ze wskazaniem Miasta jako miejsca swego zamieszkania, bez względu na to czy osoby te osiągają dochód.

  Do korzystania z Karty Krakowskiej uprawnione są także:

  • dzieci osób, o których mowa powyżej, w wieku do 18 roku życia,
  • osoby przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w wieku do 18 roku życia, wychowawcy oraz dyrektorzy tych placówek.

  Osoby, które posiadają Kartę Krakowską wraz ze statusem mieszkańca i zdecydują się na zakup biletu 5+1, nie będą musiały płacić z góry całej kwoty (420 zł normalny lub 210 zł ulgowy). Należność będzie pobierana automatycznie co miesiąc ze wskazanej przez pasażera karty płatniczej – przez pięć miesięcy będzie to 80 zł, a za szósty miesiąc 20 zł lub w przypadku biletu ulgowego – 40 zł przez pięć miesięcy i 10 zł za szósty miesiąc. Warunkiem skorzystania z tańszego biletu w szóstym miesiącu jest brak przerw pomiędzy ważnością poszczególnych biletów.

  Każdy bilet nabywany jest z zachowaniem 1-dniowego okresu przedsprzedaży.

  Jak_kupić_bilet_5P1

  Więcej informacji na temat programu, w tym procedura uzyskania statusu Karty Krakowskiej, dostępnych jest na stronie internetowej www.kk.krakow.pl
  (z możliwością złożenia wniosku) lub pod numerem telefonu 12 616 55 55.

  FacebookTwitterShare