Transport publiczny

bus

Kraków, jedno z wiodących miast w projekcie SUM ma zamiar wprowadzić innowacyjne rozwiązania mające na celu poprawę systemu transportowego. Projekt SUM, czyli Sprawna Współdzielona Mobilność Miejska, stanowi unikalne przedsięwzięcie, które ma na celu usprawnienie transportu publicznego poprzez zintegrowanie go z innowacyjnymi systemami współdzielonej mobilności.

Czytaj więcej Rozwój Zrównoważonej Mobilności w Krakowie – Projekt SUM
Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych – zmiany w KMK

Opublikowano 24.10.2023 14:18

Szanowni Pasażerowie,

uprzejmie informujemy, że w związku ze zwiększonymi potrzebami przewozowymi w rejonie cmentarzy, w okresie Uroczystości Wszystkich Świętych zostanie wzmocniona oferta Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Czytaj więcej Wszystkich Świętych – zmiany w KMK
Autobus mobilis

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie podpisał nową umowę z Mobilis Sp. z o.o. na 10 lat. Rocznie przewoźnik będzie wykonywał na liniach około 9,5 mln kilometrów. Dla zobrazowania, pozwoliłoby to okrążyć Ziemię w równiku około 240 razy.

Czytaj więcej Nowa umowa na usługi przewozowe w Krakowie podpisana
Autobus linii 267

To doskonała wiadomość dla osób dojeżdżających od północnej strony do Krakowa, ale też dla Krakowian, którzy chcieliby gdzieś wyskoczyć poza miasto w tamtym kierunku. Od 7 października uruchamiamy wydłużenie linii aglomeracyjnej nr 267 do Skały.

Czytaj więcej Skała bliżej Krakowa – Kraków bliżej Skały!
samochód i tramwaj

Europejski Dzień bez Samochodu 22 września 2023 r. – bezpłatne przejazdy KMK

Opublikowano 21.09.2023 10:28 Zmodyfikowano 21.09.2023 10:30

W dniu obchodów Europejskiego Dnia bez Samochodu, tj. 22 września 2023 r., wszyscy pasażerowie odbywający podróż środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów w strefach biletowych I i II i III. W tym dniu zostaną zablokowane wszystkie kasowniki w pojazdach.

Czytaj więcej Europejski Dzień bez Samochodu 22 września 2023 r. – bezpłatne przejazdy KMK

Październik to czas rozpoczęcia roku akademickiego, dla wielu studentów jest to także moment rozpoczęcia przygody z życiem w nowym mieście. Przeprowadzka, nowe wyzwania i możliwość samodzielnego funkcjonowania mogą być zarówno ekscytujące, jak i przerażające. Jednym z kluczowych aspektów, które należy rozważyć, jest sposób poruszania się po Krakowie.

Czytaj więcej Poradnik dla Studentów: Jak poruszać się po Krakowie

Drodzy licealiści, uczniowie techników i szkół branżowych I i II stopnia! Zwłaszcza klas pierwszych. By powrót do szkoły przeszedł Wam możliwie gładko, przygotowaliśmy specjalnie dla was informację w prostej broszurowej formie.

Czytaj więcej By powrót do szkoły był szybki i sprawny (z KKM)
pociąg

FAQ – Bilet Metropolitalny

Opublikowano 14.08.2023 15:04 Zmodyfikowano 21.08.2023 14:16

Od 1 sierpnia 2023 r. podróżowanie pociągami, tramwajami i autobusami jest prostsze ponieważ przewoźnicy wzajemnie honorują Bilety Metropolitalne. Oznacza to, że nowy bilet na autobus i tramwaj uprawnia również do podróżowania koleją w gminach, które podpisały porozumienie. Jest to efekt współpracy województwa małopolskiego oraz Gminy Miejskiej Kraków, a także Stowarzyszenia Metropolia Krakowska i gmin wchodzących w jego skład.

Czytaj więcej FAQ – Bilet Metropolitalny
Linia Rekreacyjna do Ojcowa

Od 12 do 15 sierpnia czekają nas zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów, a na ulice wyjadą linie sezonowe oraz specjalne linie obsługiwane taborem zabytkowym. Oto informacje z podziałem na poszczególne dni.

Czytaj więcej Długi weekend w komunikacji miejskiej – linie specjalne i sezonowe
tory kolejowe i tramwaj

Od 1 sierpnia nowy bilet metropolitalny

Opublikowano 31.07.2023 16:17

Od 1 sierpnia podróżowanie pociągami, tramwajami i autobusami jest prostsze, przewoźnicy wzajemnie honorują bilety metropolitalne. Oznacza to, że nowy bilet na autobus i tramwaj uprawnia również do podróżowania koleją w gminach, które podpisały porozumienie. Jest to efekt współpracy Województwa Małopolskiego oraz Gminy Miejskiej Kraków, a także Stowarzyszenia Metropolia Krakowska i gmin wchodzących w jego skład.

Czytaj więcej Od 1 sierpnia nowy bilet metropolitalny