Łatwiejsze podróże komunikacją miejską w Krakowie, miasto wprowadza numerację przystanków - ZTP Kraków

 • Łatwiejsze podróże komunikacją miejską w Krakowie, miasto wprowadza numerację przystanków

  Opublikowano 25.11.2021 15:25

  Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie przystępuje do wymiany nazw przystanków na nowe, uwzględniając wprowadzenie numeracji przystanków. Takie rozwiązanie ułatwiające poruszanie się komunikacją miejską funkcjonuje w innych polskich miastach jak Warszawa, Gdańsk czy Rzeszów.

  Przystanek Poczta Główna z numerem 02
  fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

  Co to będzie oznaczać dla pasażerów? Każdy przystanek oprócz nazwy będzie posiadał numeracje, dlatego zamiast „Teatr Bagatela” każdy z peronów otrzyma numer np. „Teatr Bagatela 01” przy ulicy Dunajewskiego, „Teatr Bagatela 02” przy ulicy Karmelickiej itd. Przypisany przystankowi numer będzie dokładnie określał lokalizacje, z którego peronu odjedzie nasz tramwaj czy autobus.

  Taka informacja będzie szczególnie przydatna w przypadku przystanków węzłowych, których wiele znajduje się w centrum jak „Muzeum Narodowe”, „Starowiślna” czy „Rondo Mogilskie”. Dzięki wprowadzonej numeracji łatwiej będzie korzystało się z wyszukiwarek połączeń.

  W pierwszym etapie będą wymieniane nazwy na przystankach tramwajowych i autobusowych w rejonie I i II obwodnicy, a następnie ciągi komunikacyjne w kierunku Bronowic Małych, Nowego Bieżanowa, Czerwonych Maków oraz wzdłuż ul. Mogilskiej w kierunku Nowej Huty. Nowe nazwy pojawią się również na przystankach, na których zajdzie konieczność ich wymiany ze względu na występowanie usterki. Wówczas nowa tabliczka będzie już uwzględniała nową czcionkę oraz numer słupka. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna w naszym rejonie nie ulegnie pogorszeniu, do końca 2021 roku umieścimy nowe nazwy z numerami na ok. 800 przystanków.

  FacebookTwitterShare