Z biletem 5+1 oszczędzisz nawet kilkadziesiąt złotych - ZTP Kraków

 • Z biletem 5+1 oszczędzisz nawet kilkadziesiąt złotych

  Opublikowano 2.09.2021 13:25 Zmodyfikowano 24.09.2021 15:33

  Bilet 5+1 to bilet, który pełni funkcję biletu półrocznego natomiast jego największym atutem jest oszczędność dla naszego portfela, ponieważ kupując przez pół roku normalny bilet miesięczny sieciowy zapłacimy 480 zł, przy zakupie biletu 5+1 ten sam okres wyniesie nas w sumie tylko 420 zł. Dodatkowym atutem biletu 5+1 jest także automatyczne odnawianie się usługi po każdym miesiącu co pozwala nam zaoszczędzić dodatkowo czas na zapisanie go w automacie.

  Karta Krakowska
  fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

  Uczestnicy programu pn. Karta Krakowska są uprawnieni m. in. do nabywania wybranych biletów okresowych KMK w preferencyjnej cenie. Aby otrzymać dostęp do nabycia biletów Mieszkańca, należy wcześniej uzyskać status Karty Krakowskiej wydawany na okres 1 roku, a następnie zapisać to uprawnienie na wybranym nośniku (np. KK, KKM lub MKA). Do korzystania z programu uprawnione są (zgodnie z uchwałą Nr XCIV/2450/18 Rady Miasta Krakowa z dnia 7 lutego 2018 r. z późn. zm.) osoby spełniające co najmniej jeden z poniższych warunków:

  • są zameldowane na pobyt stały na terenie Miasta,
  • rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Miasta ze wskazaniem Miasta jako miejsca swego zamieszkania, bez względu na to czy osoby te osiągają dochód.

  Do korzystania z Karty Krakowskiej uprawnione są także:

  • dzieci osób, o których mowa powyżej, w wieku do 18 roku życia,
  • osoby przebywające w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, w wieku do 18 roku życia, wychowawcy oraz dyrektorzy tych placówek.

  Osoby, które posiadają Kartę Krakowską wraz ze statusem mieszkańca i zdecydują się na zakup biletu 5+1, nie będą musiały płacić z góry całej kwoty (420 zł normalny lub 210 zł ulgowy). Należność będzie pobierana automatycznie co miesiąc ze wskazanej przez pasażera karty płatniczej – przez pięć miesięcy będzie to 80 zł, a za szósty miesiąc 20 zł lub w przypadku biletu ulgowego – 40 zł przez pięć miesięcy i 10 zł za szósty miesiąc. Warunkiem skorzystania z tańszego biletu w szóstym miesiącu jest brak przerw pomiędzy ważnością poszczególnych biletów.

  Każdy bilet nabywany jest z zachowaniem 1-dniowego okresu przedsprzedaży. Link do instrukcji https://ztp.krakow.pl/wp-content/uploads/2021/07/09_instrukcja-bilet-51.pdf

  Więcej informacji na temat programu, w tym procedura uzyskania statusu Karty Krakowskiej, dostępnych jest na stronie internetowej www.kk.krakow.pl
  (z możliwością złożenia wniosku) lub pod numerem telefonu 12 254 14 00.

  FacebookTwitterShare