Budowa chodnika przy ul. Torfowej - ZTP Kraków

 • Zamknięte

  Budowa chodnika przy ul. Torfowej

  Opublikowano: 31.08.2021 11:50

  Projekt koncepcyjny dla zadania p.n. Budowa/przebudowa chodników w wybranych lokalizacjach na terenie Miasta Krakowa w ramach zadania „Program Budowy Chodników” zlokalizowanego przy krawędzi Ul Torfowej, od ul. Kobierzyńska do istniejącego chodnika przy ul. Studzianki

  Opinia Audytu:

  Pobierz (DOCX, 41KB)

  Torfowa_Projekt_WarA-TORFOWA

  Torfowa_Projekt_WarB-TORFOWA

  Torfowa_Przekroj-TORFOWA

  OPIS-TECHNICZNY-TORFOWA

  Jedna odpowiedź do “Budowa chodnika przy ul. Torfowej”

  1. Krzysiek pisze:

   Może w ramach budowy chodnika miasto mogłoby rozszerzyć zakres zamówienia i przestawić dwa słupy? Jeden stojący w jezdni i drugi stojący w skrajni drogi?

   Dlaczego zaprojektowano chodnik o szerokości 2m (licząc z krawężnikiem) wg przekroju typowego? Jest rozbieżność pomiędzy typowym przekrojem, planem sytuacyjnym, a opisem technicznym w zakresie szerokości chodników.

   Zmienna szerokość projektowanej jezdni nie pozwoli właściwie poprowadzić oznakowania poziomego przy założonej szerokości jezdni. Proszę na kolejnym etapie inwestycji rozważyć uciąglenie stałej szerokości przekroju tak, by jezdnia była prowadzona bez widocznych załamań krawędzi po obu stronach drogi.

   Brak informacji o geometrii istniejącej osi drogi. Czy łuk na dojezdzie do ul. Studzianki nie wymaga wykonania poszerzenia jezdni?

   Frezowanie i rozbiórka istniejącej nawierzchni na zaprojektowanej szerokości 30cm nie pozwoli na właściwe dobudowanie nawierzchni, jej zagęszczenie, zwłaszcza w przypadku budowy ścieku.

   Szerokość chodnika i granica pasa drogowego nie pozwalają na zaprojektowanie elementów organizacji ruchu bez ograniczania skrajni dla ruchu pieszego. Na etapie koncepcji ciężko ocenić, ale może pojawić się problem.

   W opisie jest informacja o pasie drogowym drogi powiatowej w związku z powyższym czy przyjęta klasa drogi i parametry drogowe zostały prawidłowo?

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Maksymalny rozmiar wszystkich plików łącznie to: 5 MB. Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, gif, pdf. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here