Urząd

dyspozytornia

Od dziś Centrum Zarządzania Ruchem (CZR) będące częścią Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie (ZTP) rozpoczyna funkcjonowanie. Oznacza to pełny nadzór nad Komunikacją Miejską w Krakowie (KMK), buspasami, kontrolą biletów, parkingami P+R oraz miejskimi rowerami. I jak informowaliśmy na początku roku, rozpoczęliśmy budowę CZR w oparciu dotychczas funkcjonującej dyspozytorni. Aktualnie zakończyliśmy ostatnie prace tj. kalibrację platformy zarządzającej kontrolą nad buspasami, była to ostatnia ważna pozycja z listy do wykonania, aby działać w pełnym zakresie.

Czytaj więcej W Zarządzie Transportu Publicznego rozpoczęło funkcjonowanie na 100 procent Centrum Zarządzania Ruchem
Zdjęcie parkomatu

Rada Miasta Krakowa przyjęła propozycję opóźniającą wejście w życie niektórych zapisów związanych z Obszarem Płatnego Parkowania (OPP) biorąc pod uwagę rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Małopolskiego. Zmiany zostaną wprowadzone stopniowo. Oto, co warto wiedzieć i o czym warto pamiętać parkując swój samochód w rejonie OPP.

Czytaj więcej Informator dla kierowców parkujących w Obszarze Płatnego Parkowania
Pulpit wyświetlający aplikację TTSS

Codziennie ponad 300 sygnalizacji na skrzyżowaniach jest nadzorowanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa oraz Wydział Miejskiego Inżyniera Ruchu, a kilkaset tramwajów i autobusów oraz ruch rowerowy przez Zarząd Transportu Publicznego. Tworzony jest system nadzoru kamerowego buspasów, system informacji dla podróżujących i przygotowywane są w tym roku kompleksowe badania ruchu, dzięki którym zbudowany zostanie nowy model ruchu dla Krakowa.

Czytaj więcej W Krakowie powstanie Centrum Zarządzania Ruchem

9 listopada 2022 r. – zmiana godziny otwarcia Dziennika Podawczego

Opublikowano 7.11.2022 14:41 Zmodyfikowano 15.11.2022 12:02

W dniu 9 listopada Dziennik Podawczy ZTP zlokalizowany w Punkcie Sprzedaży Biletów przy ul. Wielopole 1 będzie otwarty dla mieszkańców od godz. 9.00.

Czytaj więcej 9 listopada 2022 r. – zmiana godziny otwarcia Dziennika Podawczego

Awaria telefonów stacjonarnych w ZTP

Opublikowano 31.08.2022 12:36

Uprzejmie informujemy o awarii linii telefonów stacjonarnych w siedzibie Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie. Jednocześnie informujemy, iż operator telekomunikacyjny, któremu awaria została zgłoszona pracuje nad jak najszybszą naprawą usterki.

Czytaj więcej Awaria telefonów stacjonarnych w ZTP
Grafika europejskiego tygodnia zrównoważonej mobilności przedstawia przestrzeń miejską: budynki, autobus, samochód elektryczny, rowerzystę, pieszych z wózkiem dziecięcym i osobę niewidomą

Tydzień Zrównoważonego Transportu i Dzień bez Samochodu

Opublikowano 15.09.2021 17:05 Zmodyfikowano 28.09.2021 13:14

Konkursy, warsztaty i akcja rozdawania sadzonek – to tylko wybrane atrakcje, które przygotował Kraków z okazji dwóch wydarzeń, które wpisały się już w kalendarz imprez miejskich. Po raz kolejny bowiem, Kraków weźmie udział w Europejskim Tygodniu Zrównoważonego Transportu oraz w Europejskim Dniu bez Samochodu.

Czytaj więcej Tydzień Zrównoważonego Transportu i Dzień bez Samochodu

Urząd – Twoja wizja, nasza misja

Opublikowano 3.08.2021 13:27 Zmodyfikowano 24.09.2021 15:12

Zarząd Transportu Publicznego zajmuje się m.in. planowaniem transportu zbiorowego, nadzorem kontroli biletów w Komunikacji Miejskiej w Krakowie, rozwojem strefy płatnego parkowania, budową Systemu Informacji Miejskiej oraz prowadzeniem polityki rowerowej i pieszej.

Czytaj więcej Urząd – Twoja wizja, nasza misja

Zrównoważona mobilność – co to jest i czemu służy

Opublikowano 3.08.2021 13:05 Zmodyfikowano 6.09.2021 13:31

Zrównoważona mobilność to jedno z pojęć wpisujących się na stałe w życie mieszkańców miast Polski. Chcąc w sposób realny poprawić jakość naszego życia, nie możemy uciekać od tematu dotyczącego sposobów codziennego podróżowania.

Czytaj więcej Zrównoważona mobilność – co to jest i czemu służy