SIM

Osiedla Wola Duchacka, Kurdwanów czy Ludwinów wreszcie pojawią na miejskim oznakowaniu! Rozpoczyna się montaż nowych tablic Systemu Informacji Miejskiej. Dzięki nim będzie można – między innymi – dowiedzieć się z przestrzeni miasta, że w Krakowie mamy nie tylko Stare Miasto, Podgórze czy Nową Hutę.  

Czytaj więcej System Informacji Miejskiej zaczyna porządkować Kraków

Zakończył się etap przygotowywania koncepcji oznakowania tablicami kierunkowymi dla ruchu kołowego w ramach Systemu Informacji Miejskiej (SIM). Wielomiesięczna praca polegała na wyznaczeniu obiektów i obszarów, do których odbywać się będzie kierowanie, konsultowaniu nazw i ustalaniu zasięgów kierowania. Kolejnym etapem będzie postępowanie przetargowe na wykonanie tablic kierunkowych dla ruchu kołowego w ramach SIM – będzie to pierwszy element nowego SIM wprowadzany kompleksowo w skali całego miasta.

Czytaj więcej Koncepcja oznakowania drogowego SIM ukończona
Tablica ulicowa zamontowana czasowo z okazji Dnia Praw Człowieka – ul. Równego traktowania

Nowy podział Krakowa na obszary SIM

Opublikowano 10.12.2021 10:44

Zakończył się proces wyznaczania obszarów Systemu Informacji Miejskiej (SIM), które od przyszłego roku mieszkańcy Krakowa będą mogli zobaczyć na tablicach ulicowych i informacji drogowej w ramach nowego SIM. W trakcie wyznaczania 125 obszarów przez urbanistów i geografów społecznych z Uniwersytetu Ekonomicznego wzięto pod uwagę m.in. wyniki konsultacji z mieszkańcami, którzy wskazali jak nazywają okolicę swojego zamieszkania – ponad 2/3 mieszkańców używa innej nazwy niż nazwa dzielnicy.

Czytaj więcej Nowy podział Krakowa na obszary SIM
Nowa, biało-brązowa tablica kierunkowa SIM dla ruchu kołowego

Powiedz nam jak nazywasz swoją okolicę

Opublikowano 3.11.2021 13:49 Zmodyfikowano 24.01.2022 12:38

Celem Systemu Informacji Miejskiej (SIM) jest uporządkowanie oznakowania miejskiego w ramach jednolitych zasad graficznych i wzorniczych. SIM obejmuje m.in. oznakowanie punktów adresowych, nazw ulic, placów, mostów, tablice kierunkowe, a także szereg elementów oznakowania turystycznego. Początkiem tego roku odbyły się konsultacje społeczne SIM, po których podjęto działania związane z optymalizacją popilotażową nośników. Ponadto przystąpiono do opracowania podziału miasta na obszary SIM, które zostaną wykorzystane m.in. w informacji kierunkowej dla kierowców, która ma być wdrażana od 2022 r.

Czytaj więcej Powiedz nam jak nazywasz swoją okolicę