Ponieważ detal ma znaczenie! - ZTP Kraków

 • Ponieważ detal ma znaczenie!

  Opublikowano 28.06.2024 11:31

  Czasami wyróżnianie się nie jest czymś całkiem dobrym. Odstawanie od tła może mieć swoje zalety, ale w mieście raczej nie pasuje. Dlatego chcemy, by budynki w Krakowie – podobnie jak ulice, czy dzielnice – były oznakowane w sposób jednorodny i spójny. Wówczas będzie też łatwiej odnaleźć potrzebny adres.

  Proponujemy właścicielom czy zarządcom budynków w Krakowie ujednolicenie tabliczek z numerami budynków. By były zgodne z obecnym, wprowadzanym w całym mieście Systemem Informacji Miejskiej.

  Nie możemy oczywiście nikomu nakazać konkretnego wzoru, ale bardzo chcemy przekonać mieszkańców do naszej propozycji. Estetycznej i gotowej do wzięcia – wzory tabliczek są za darmo do pobrania na naszej stronie internetowej. Baza jest codziennie aktualizowana o nowe adresy, udostępniamy też bezpośredni kontakt do potencjalnych wykonawców, którzy zostali przez nas zweryfikowani, że mogą takie tabliczki prawidłowo i rzetelnie wykonać.

  To też rozwiązanie praktyczne. Łatwiej bowiem „wyłowić” wzrokiem z otoczenia wzór znany, podobny do innych z otoczenia, niż coś, czego kształtu i kolorów dopiero możemy się domyślać.

  Zarząd Transportu Publicznego rusza więc z kampanią „Detal ma znaczenie”. Jej hasło to „Lepiej!” – ponieważ lepiej jest, gdy coś napisane jest wyraźnie, ładnie i w dodatku w sposób spójny z innymi oznaczeniami dookoła. Na przystankach w Krakowie będzie można zobaczyć nasze plakaty, drukowane i cyfrowe, obejrzeć filmy w telewizji w autobusach i tramwajach. Film promujący akcję będzie też dostępny na naszych social mediach.

  Zapraszamy do odwiedzin naszej zakładki na stronie ZTP.  Tam można znaleźć więcej informacji na temat tego, jak można z nami wymienić swoją tabliczkę. Zachęcamy do współpracy i skorzystania z naszej pomocy. Zadbajmy wspólnie o istotne detale naszego miasta!

  FacebookTwitterShare