Rower

Dnia 4 września 2023 r. przeprowadzone zostało losowanie, podczas którego ustalona została kolejność zawierania umów z użytkownikami systemu LajkBike. Losowane były numery przydzielone wszystkim osobom, które złożyły formularze pomiędzy 17 sierpnia a 1 września 2023 r.

Czytaj więcej Wyniki losowania systemu LajkBike! Kolejność zawierania umów z użytkownikami

Jutro w samo południe (17.08.2023 r., godz. 12.00) udostępniona zostanie strona internetowa LajkBike. I ruszą zapisy do nowej miejskiej wypożyczalni rowerów. Długoterminowej, ponieważ sprzęt będzie można w niej otrzymać nawet na trzy miesiące!

Czytaj więcej Ruszają zapisy do LajkBike’a! Zupełnie nowego systemu roweru miejskiego w Krakowie
stojaki rowerowe i stacja naprawy pojazdów

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie do końca listopada postawi 750 nowych stojaków rowerowych, w celu dalszego rozwoju infrastruktury rowerowej w mieście. Zakup i montaż jednego stojaka wynosi ok. 500 zł. Aktualnie w mieście znajduje się już ok. 10 tysięcy stojaków rowerowych.

Czytaj więcej Podpisano umowę na zakup wraz z montażem kolejnych 750 stojaków rowerowych

Rowery Park-e-bike znów dostępne!

Opublikowano 25.05.2023 08:36

Na ten moment czekali wszyscy miłośnicy naszej miejskiej bezpłatnej wypożyczalni rowerów. Park-e-Bike może być wreszcie ponownie uruchomiony. Korzystanie z systemu będzie jednak możliwe po spełnieniu nieco innych, wyższych wymagań.

Czytaj więcej Rowery Park-e-bike znów dostępne!

To była naprawdę wesoła i zielona sobota! Zarząd Transportu Publicznego rozstawił swój namiot (podobnie jak inne jednostki) na miejskich obchodach Międzynardowego Dnia Ziemi. Byliśmy jednym z najpopularniejszych stoisk, na frekwencję naprawdę nie mogliśmy narzekać!

Czytaj więcej Międzynarodowy Dzień Ziemi – miejskie obchody z udziałem ZTP

Miłośnicy jazdy rowerem elektrycznym mogą już zacząć się rozgrzewać. Jednoślady w ramach systemu Park-e-Bike będzie znów można pożyczać od poniedziałku (20 marca). Charakterystyczne niebieskie i zielonożółte odblaskowe rowery ze wspomaganiem będą dostępne – tak jak ostatnio jesienią – na parkingach P+R: Czerwone Maki, Nowy Bieżanów, Mały Płaszów i Kurdwanów. Łącznie, zupełnie za darmo, do dyspozycji będzie codziennie około 80 rowerów.

Czytaj więcej Ponowne uruchomienie miejskiej wypożyczalni Park-e-Bike

Wiosną ma ruszyć „LajkBike” – nowa miejska wypożyczalnia rowerów. Działająca na nieco innych niż wcześniej zasadach. W najbliższą środę radni zajmą się po praz pierwszy propozycją Zarządu Transportu Publicznego dotyczącą cen za wynajem jednośladów tradycyjnych i elektrycznych, jakie będą oferowane w nowatorskiej usłudze.

Czytaj więcej Nadjeżdża LajkBike! Radni mają ustalić ceny za wynajem nowych miejskich rowerów

LajkBike będzie elektryczny

Opublikowano 30.01.2023 15:39 Zmodyfikowano 30.01.2023 15:54

W poniedziałek 30 stycznia została wybrana najkorzystniejsza oferta na dostawę rowerów elektrycznych do długoterminowej wypożyczalni. Najwcześniej za 10 dni Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie będzie mógł podpisać umowę, jeśli nie zostanie złożone odwołanie do wyniku przetargu.

Czytaj więcej LajkBike będzie elektryczny

Więcej dzieciaków będzie mogło dotrzeć do szkoły czy przedszkola na rowerze czy hulajnodze i zostawić bezpiecznie jednoślad koło budynku. Zarząd Transportu Publicznego kolejny raz dostarczy i zamontuje stojaki rowerowe i na hulajnogi do krakowskich placówek edukacyjnych. Ich dyrektorzy mogą już przekazywać zapotrzebowania na takie wyposażenie. Zgłaszać się można do końca lutego.

Czytaj więcej Dzieciaki na rowery, rowery do stojaków (także hulajnogi)

LajkBike – tak będzie nazywała się nowa miejska wypożyczalnia rowerów. Pierwsza partia 250 pojazdów właśnie dotarła do Krakowa. Poprzednie Wavelo nazwą nawiązywało do krakowskiego zabytku, podobnie obecna nazwa nawiązuje do tradycji Lajkonika, wpisanej od 2014 na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego stworzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej Do you LajkBike? Pierwsze rowery miejskie dotarły do Krakowa