Rower

Od najbliższego poniedziałku (4 marca) krakowianie znów będą mogli korzystać z jednego z miejskich systemów rowerowych – Park-e-Bike. Elektryczne jednoślady, tak jak dotychczas, można będzie wypożyczać na czterech krakowskich parkingach Park and Ride. Od przyszłego tygodnia na krakowskie ulice zaczną także wracać stacje naprawy rowerów, które po wyremontowaniu będą ponownie udostępnione mieszkańcom.

Czytaj więcej Wiosna wjeżdża do Krakowa Park-e-Bike’iem!

Ruszył metaCCAZE: nowy projekt UE dotyczący inteligentnej, bezemisyjnej mobilności miejskiej. Jego celem jest stworzenie w europejskich miastach skutecznych innowacyjnych rozwiązań, transportowych, które pozwolą wcielić w życie takie unijne inicjatywy jak Zielony Ład (EU’s Green Deal), Neutralnosć Klimatyczna (the Climate-Neutral) czy Inteligentne Miasta… ( Smart Cities Mission and the 2ZERO and CCAM).

Czytaj więcej Kraków w ramach unijnego programu stworzy ekologiczny węzeł transportowy w centrum i kupi rowery cargo

LajkBike wraca w pełni!

Opublikowano 27.12.2023 10:44

Doskonała poświąteczna wiadomość! Wypożyczalnia rowerów LajkBike wraca do działania w pełnym zakresie! Od 2 stycznia 2024 r. znów będzie można przesyłać wnioski w sprawie wynajmu rowerów elektrycznych. Na razie – od 23 października – można było wypożyczać tylko rowery tradycyjne.

Czytaj więcej LajkBike wraca w pełni!

LajkBike z nową energią (elektryczną)!

Opublikowano 16.11.2023 09:30

Mamy już 500 rowerów elektrycznych w ramach systemu LajkBike. Dotarła do nas i została odebrana ostatnia partia dodatkowych pojazdów. To znaczy, że jeszcze w tym miesiącu w wypożyczalni LajkBike będzie dostępnych tyle samo rowerów elektrycznych co tradycyjnych.

Czytaj więcej LajkBike z nową energią (elektryczną)!

Dnia 4 września 2023 r. przeprowadzone zostało losowanie, podczas którego ustalona została kolejność zawierania umów z użytkownikami systemu LajkBike. Losowane były numery przydzielone wszystkim osobom, które złożyły formularze pomiędzy 17 sierpnia a 1 września 2023 r.

Czytaj więcej Wyniki losowania systemu LajkBike! Kolejność zawierania umów z użytkownikami

Jutro w samo południe (17.08.2023 r., godz. 12.00) udostępniona zostanie strona internetowa LajkBike. I ruszą zapisy do nowej miejskiej wypożyczalni rowerów. Długoterminowej, ponieważ sprzęt będzie można w niej otrzymać nawet na trzy miesiące!

Czytaj więcej Ruszają zapisy do LajkBike’a! Zupełnie nowego systemu roweru miejskiego w Krakowie
stojaki rowerowe i stacja naprawy pojazdów

Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie do końca listopada postawi 750 nowych stojaków rowerowych, w celu dalszego rozwoju infrastruktury rowerowej w mieście. Zakup i montaż jednego stojaka wynosi ok. 500 zł. Aktualnie w mieście znajduje się już ok. 10 tysięcy stojaków rowerowych.

Czytaj więcej Podpisano umowę na zakup wraz z montażem kolejnych 750 stojaków rowerowych

Rowery Park-e-bike znów dostępne!

Opublikowano 25.05.2023 08:36

Na ten moment czekali wszyscy miłośnicy naszej miejskiej bezpłatnej wypożyczalni rowerów. Park-e-Bike może być wreszcie ponownie uruchomiony. Korzystanie z systemu będzie jednak możliwe po spełnieniu nieco innych, wyższych wymagań.

Czytaj więcej Rowery Park-e-bike znów dostępne!

To była naprawdę wesoła i zielona sobota! Zarząd Transportu Publicznego rozstawił swój namiot (podobnie jak inne jednostki) na miejskich obchodach Międzynardowego Dnia Ziemi. Byliśmy jednym z najpopularniejszych stoisk, na frekwencję naprawdę nie mogliśmy narzekać!

Czytaj więcej Międzynarodowy Dzień Ziemi – miejskie obchody z udziałem ZTP

Miłośnicy jazdy rowerem elektrycznym mogą już zacząć się rozgrzewać. Jednoślady w ramach systemu Park-e-Bike będzie znów można pożyczać od poniedziałku (20 marca). Charakterystyczne niebieskie i zielonożółte odblaskowe rowery ze wspomaganiem będą dostępne – tak jak ostatnio jesienią – na parkingach P+R: Czerwone Maki, Nowy Bieżanów, Mały Płaszów i Kurdwanów. Łącznie, zupełnie za darmo, do dyspozycji będzie codziennie około 80 rowerów.

Czytaj więcej Ponowne uruchomienie miejskiej wypożyczalni Park-e-Bike