Zarząd Transportu Publicznego też gra w Orkiestrze! - ZTP Kraków

 • Zarząd Transportu Publicznego też gra w Orkiestrze!

  Opublikowano 17.01.2024 12:55

  Tablicę z nazwą skweru Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można wylicytować podczas tegorocznego finału WOŚP. Zastępca Prezydenta Krakowa Andrzej Kulig wręczył ją dzisiaj szefowej sztabu Orkiestry przy Urzędzie Miasta Krakowa.

  Przekazana tablica informacyjna z nazwą jeszcze do niedawna wisiała na skwerze im. Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy w Nowej Hucie, niedaleko Szpitala im. S. Żeromskiego. To ta placówka medyczna otrzymuje prawdopodobniej najwięcej w całym Krakowie sprzętu medycznego od fundacji Jurka Owsiaka.

  Skwer nosi imię WOŚP mniej więcej od półtora roku, informowało o tym 6 tablic z nazwą. Teraz jedną z nich zdjęliśmy w ramach wymiany oznakowania Sytemu Informacji Miejskiej i przekazaliśmy na licytację. Można będzie o nią powalczyć na portalu Allegro, na koncie „wospwkrakowie”. Liczymy, że tablica z takim napisem osiągnie wysoką cenę i pomoże chorym – w tym roku tym z problemami płucnymi.

  Dodajmy – na skwerze  im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Nowej Hucie za jakiś czas pojawią się inne tablice, już zgodne z wzorami wprowadzanego w całym mieście nowego  Systemu Informacji Miejskiej (w kolorach: tło jasnobeżowe i brązowe napisy). Stąd  niewykluczone, że pozostałych 5 tablic ze starym wzorem (białe tło, niebieskie litery) trafi na aukcje WOŚP w kolejnych latach. W razie przegranej licytacji w tym roku będzie więc można spróbować jeszcze raz!

  AKTUALIZACJA: Tablica została ostatecznie wylicytowana za 9200,00 zł! Dziękujemy i gratulujemy.

  FacebookTwitterShare