Budowa dróg gminnych na terenie Górki Narodowej Zachód - ZTP Kraków

  • Zamknięte

    Budowa dróg gminnych na terenie Górki Narodowej Zachód

    Opublikowano: 28.08.2015 14:59

    Opinia audytu

    Pobierz (DOC, Unknown)

    Pobierz (PDF, 3.79MB)

    Pobierz (PDF, 678KB)

    Jedna odpowiedź do “Budowa dróg gminnych na terenie Górki Narodowej Zachód”

    1. Kubuś Puchatek pisze:

      1. Brak jakichkolwiek elementów uspokojenia ruchu (a ruch rowerowy jest prowadzony w ruchu ogólnym)
      2. Zmniejszyć wyłukowania na skrzyżowaniu S1 z R=10m na R=6m.
      3. Na skrzyżowaniu S1 zastosować mini rondo (które jest przejezdne dla autobusów i usprawnia ruch na skrzyżowaniu), lub ewentualnie wyniesioną tarczę skrzyżowania.
      4. Zrezygnować z zatok autobusowych (0+040 i 0+160) – planowana droga nie jest drogą klasy G lub wyższej.
      5. Rozważyć zastosowanie przekroju jednoprzestrzennego na odcinku S1-D i S1-C. Wspólna przestrzeń wymusi większą uwagę kierowców i zmniejszy prędkość pojazdów , co doprowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych. W przeciwnym wypadku samochody będą parkować na chodniku i piesi i tak będą zmuszeni chodzić jezdnią, na której kierowcy nie będą się ich spodziewać.
      6. Przed zjazdem z DDR (0+340) zastosować elementy uspokojenia ruchu (np. poprzeczne pasy z grubowarstwowej farby – jak przed niektórymi przejściami dla pieszych)
      7. Na całej długości odcinka A-B zastosować brukowany pas środkowy (o szerokości min. 0,5m), który pozwoli optycznie zawęzić przekrój jezdni, jednocześnie zapewniając przejezdność większym pojazdom (np. autobusom). Dobrym przykładem wykorzystującym takie rozwiązanie jest projekt rozbudowy ul. Myślenickiej: http://zikit.krakow.pl/aktualnosci/5449