1. Bardzo dobrze, że projekt przewiduje wykonanie szerokiego zieleńca, w którym wiele istniejących drzew jest przewidziana do zachowania – o ile to faktycznie taki był plan, należy tego przypilnować.
2. Szerokość chodnika poszerzyć do stałych 2,50m jeśli nie spowoduje to dodatkowej wycinki drzew.
3. Czy aby w tym przypadku szerokość jezdni 5,50m będzie wystarczająca? Jest to przewidywana droga KDL, która docelowo ma połączyć się do ul. Sołtysowskiej. Czy tam przypadkiem nie będzie możliwość przejazdu autobusów? Jeśli tak, to lepiej zapewnić tam 6,0m.
4. Przewidzieć chodnik od strony północnej również oddzielony zieleńcem – o szerokości chociażby umożliwiającej nasadzenia krzewów. W przeciwnym razie zapewne będzie trzeba taki chodnik osłupkować, co nie będzie ani estetyczne, ani funkcjonalne dla pieszych.
1) Czy jest przewidziana bariera dzwiekochlonna od strony Centralnej? Odległość od bloku do drogi wynosi mniej niż 10 metrów. Zamieni to życie mieszkańców w koszmar.
2) Obecnie na tym terenie kałuże utrzymują się około 2 tygodnie. Kolejna betonoza tylko pogorszy obecną sytuację.
3) Jest duży problem z odwodnieniem. Studzienki nie rozwiążą problemu. Możliwości kanalizacyjne są zbyt małe.
1) należy wykonać chodnik po stronie północnej z uwagi na sąsiedztwo zabudowy wielorodzinnej,
2) po stronie południowej należy zapewnić ciągłość drogi dla pieszych
3) droge dla rowerów włączyć do ul. Sołtysowskiej na zasadzie zjazdu z łukami po obu stronach – zapewnić widoczność,
4) droge dla rowerów włączyć do proj. ulicy na zasadzie zjazdu z łukami po obu stronach – zapewnić widoczność,
5) przewidzieć wykonanie normatywnego łuku poziomego na końcu drogi z uwagi na przewidywany jej dalszy przebieg
6) przedłożyć koncepcję połączenia komunikacyjnego drogi na końcu opracowania biegnącej na południe.
Abstrahując od tego, czy ta droga łącząca z Sołtysowską jest potrzebna i czy nie zakorkuje jeszcze bardziej okolicy (nadmiarowo wykorzystywane kolizyjne lewoskręty aby zaoszczędzić 30 sekund do ronda…), to czy ten projekt nie łamie MPZP? Tak jak mówię, nie mam pewności czy ta droga jako droga jest potrzebna, możliwe, że nie, ale dziwne wydaje się jawne ingnorowanie planu, tak jakby z góry zakładać, że jest błędny/zły.
Nie po raz pierwszy się to w tej okolicy dzieje.
Czy miasto planuje więcej dróg zamienić na chodniki? W sumie po co drogi, jak szybciej jest spacerkiem, bo miasto stoi w korkach.
Chyba czas zmienić Urząd Skarbowy na jakiś gdzie dba się o mieszkańców. Tylko pieniędzmi da się przekonać włodarzy Krakowa, aby łaskawie myśleli o mieszkańcach.
1. Czy w zaznaczonym obszarze jest projektowane PdP? Jeśli nie to czy projekt obejmuje strefę zamieszkania? Jeśli nie to w jaki sposób piesi mają się legalnie przedostać na drugą stronę ulicy?
2. Proszę o rozważenie budowy obustronnego chodnika oddzielonego od jezdni pasami zieleni. Jednocześnie proszę o zabezpieczenie zieleńca przed parkowaniem na nim.
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane na Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane na Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
1. Bardzo dobrze, że projekt przewiduje wykonanie szerokiego zieleńca, w którym wiele istniejących drzew jest przewidziana do zachowania – o ile to faktycznie taki był plan, należy tego przypilnować.
2. Szerokość chodnika poszerzyć do stałych 2,50m jeśli nie spowoduje to dodatkowej wycinki drzew.
3. Czy aby w tym przypadku szerokość jezdni 5,50m będzie wystarczająca? Jest to przewidywana droga KDL, która docelowo ma połączyć się do ul. Sołtysowskiej. Czy tam przypadkiem nie będzie możliwość przejazdu autobusów? Jeśli tak, to lepiej zapewnić tam 6,0m.
4. Przewidzieć chodnik od strony północnej również oddzielony zieleńcem – o szerokości chociażby umożliwiającej nasadzenia krzewów. W przeciwnym razie zapewne będzie trzeba taki chodnik osłupkować, co nie będzie ani estetyczne, ani funkcjonalne dla pieszych.
1) Czy jest przewidziana bariera dzwiekochlonna od strony Centralnej? Odległość od bloku do drogi wynosi mniej niż 10 metrów. Zamieni to życie mieszkańców w koszmar.
2) Obecnie na tym terenie kałuże utrzymują się około 2 tygodnie. Kolejna betonoza tylko pogorszy obecną sytuację.
3) Jest duży problem z odwodnieniem. Studzienki nie rozwiążą problemu. Możliwości kanalizacyjne są zbyt małe.
Jakoś Romana Ciesielskiego idącą mniej niż 10 m od kilku bloków nie było problemu z wykonaniem więc tu też nie widzę problemu.
Rozumiem że akceptujesz patodeweloperke Ja nie zamierzam. 10 metrow przy zakorkowanej ulicy spowoduje straszny hałas.
zapewnić miejsca postojowe dla niepełnosprawnych stojaki ławki, szeroki CP i DDR
Łęgówka niezaznaczona
1) należy wykonać chodnik po stronie północnej z uwagi na sąsiedztwo zabudowy wielorodzinnej,
2) po stronie południowej należy zapewnić ciągłość drogi dla pieszych
3) droge dla rowerów włączyć do ul. Sołtysowskiej na zasadzie zjazdu z łukami po obu stronach – zapewnić widoczność,
4) droge dla rowerów włączyć do proj. ulicy na zasadzie zjazdu z łukami po obu stronach – zapewnić widoczność,
5) przewidzieć wykonanie normatywnego łuku poziomego na końcu drogi z uwagi na przewidywany jej dalszy przebieg
6) przedłożyć koncepcję połączenia komunikacyjnego drogi na końcu opracowania biegnącej na południe.
Abstrahując od tego, czy ta droga łącząca z Sołtysowską jest potrzebna i czy nie zakorkuje jeszcze bardziej okolicy (nadmiarowo wykorzystywane kolizyjne lewoskręty aby zaoszczędzić 30 sekund do ronda…), to czy ten projekt nie łamie MPZP? Tak jak mówię, nie mam pewności czy ta droga jako droga jest potrzebna, możliwe, że nie, ale dziwne wydaje się jawne ingnorowanie planu, tak jakby z góry zakładać, że jest błędny/zły.
Nie po raz pierwszy się to w tej okolicy dzieje.
Jak się prezentowana koncepcja ma do planu zagospodarowania przestrzennego?
https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=58221
Po co robić plany jak potem nie są respektowane?
Czy miasto planuje więcej dróg zamienić na chodniki? W sumie po co drogi, jak szybciej jest spacerkiem, bo miasto stoi w korkach.
Chyba czas zmienić Urząd Skarbowy na jakiś gdzie dba się o mieszkańców. Tylko pieniędzmi da się przekonać włodarzy Krakowa, aby łaskawie myśleli o mieszkańcach.
410245_0
1. Czy w zaznaczonym obszarze jest projektowane PdP? Jeśli nie to czy projekt obejmuje strefę zamieszkania? Jeśli nie to w jaki sposób piesi mają się legalnie przedostać na drugą stronę ulicy?
2. Proszę o rozważenie budowy obustronnego chodnika oddzielonego od jezdni pasami zieleni. Jednocześnie proszę o zabezpieczenie zieleńca przed parkowaniem na nim.