1. Przejścia dla pieszych przez ulice klasy Z powinny być koniecznie wyposażone w azyle dla pieszych! Znacząco poprawia to bezpieczeństwo. Zwłaszcza że – jak widać na planie – na sąsiednim projekcie takie azyle były przeznaczone.
2. Przebieg dróg dla rowerów oraz chodników powinien być możliwie prosty i łagodny.
3. Poszerzyć zieleńce między jezdnią a chodnikiem/ddr poszerzyć tak, aby zmieścić tam szpaler drzew (~3,00m). Szpaler drzew powinien być obustronny, a jeśli nie jest to możliwe, to przynajmniej z jednej strony. Dla KDZ.2 powinna być to strona północna (elewacja nasłoneczniona, skierowana na południe), jednocześnie osłaniająca ddr.
Drzewa wzdłuż ulic są kluczowym elementem miejskiej infrastruktury: zapewniają cień w upalne dni, schładzają przestrzeń, jak również poprawiają estetykę przestrzeni miejskiej. Sugerowany kontakt do Zarządu Zieleni Miejskiej, który ma wiedzę, jak pogodzić drzewa z infrastrukturą, w tym sieciami podziemnymi.
4. Zachować nawierzchnię i niweletę chodników oraz ddr na zjazdach.
5. Czy aby na pewno brak budowy chodnika od razu na tak krótkim fragmencie (skoro i tak budujemy ddr) jest uzasadnioną oszczędnością? Nie lepiej zrobić go od razu?
1. Należy projektować DDR po obu stronach ulicy.
2. Tam gdzie nie jest planowany ruch KM należy zwęzić jezdnię do 3m na pas ruchu.
3. Jeżeli nie ma możliwości zachowania ciągłości DDR po obu stronach jezdni należy zapewnić wjazdy na wysokości wyjazdów z inwestycji, bo rowerzysta nie ma jeszcze w kieszeni teleportu.
1. Proszę o zachowanie ciągłości nawierzchni zarówno dróg dla rowerów, jak i chodników przez zjazdy. Obecnie proponuje się tam nawierzchnię z kostki betonowej co jest niezgodne z krakowskimi standardami rowerowymi – por rysunek 12G.
2. W związku z powyższym, proszę o nie stosowanie krawężników ani obrzeży w poprzek DDR/chodników na krawędzi zjazdów. Obecnie na Sytuacji na krawędzi zjazdu i DDR widać linię przerywaną nieużywaną w legendzie, więc trudno powiedzieć, co jest tam planowane.
3. Proszę o utworzenie zjazdów z DDR na jezdnie naprzeciwko projektowanych zjazdów – w szczególności chodzi o zjazd do budynku B1 (południowy) i zjazd do budynku C1 – tak, żeby mieszkańcy mieli prosty wjazd na DDR.
4. Jakie będzie pierwszeństwo na skrzyżowaniu dróg KDZ.1 i KDZ.2? Jest to istotne, ponieważ krakowskie standardy rowerowe jednoznacznie zakazują budowy przejazdów rowerowych. Rozdział 6 (str 26): “Niedopuszczalne jest budowanie dróg dla rowerów przecinających skrzyżowania dróg równorzędnych. Zasady te stosują się również do dróg dla rowerów i pieszych, omówionych szczegółowo w rozdziale 6.4.”. Proszę o potwierdzenie i ewentualne dostosowanie dokumentacji do tego wymogu.
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane na Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane na Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
No właśnie, gdzie jest rezerwa na tramwaj?.
Dodać przystanki MPK + możliwośc zawrócenia autobusów MPK
zostawić rezerwę pod tramwaj
Należy projektować DDR, parkingi po obu stronach ulicy.
MOŻLIWOŚĆ WŁĄCZENIA WLOTU KDZ.3.
CZWARTEGO SKRZYŻOWANIA
DO WŁĄCZENIA – zrobić
Skoro i tak deweloperzy mają odpowiadać za budowę, to zadbajmy o obustronne chodniki, bez niepotrzebnego rozkopywania teren w przyszłości.
1. Przejścia dla pieszych przez ulice klasy Z powinny być koniecznie wyposażone w azyle dla pieszych! Znacząco poprawia to bezpieczeństwo. Zwłaszcza że – jak widać na planie – na sąsiednim projekcie takie azyle były przeznaczone.
2. Przebieg dróg dla rowerów oraz chodników powinien być możliwie prosty i łagodny.
3. Poszerzyć zieleńce między jezdnią a chodnikiem/ddr poszerzyć tak, aby zmieścić tam szpaler drzew (~3,00m). Szpaler drzew powinien być obustronny, a jeśli nie jest to możliwe, to przynajmniej z jednej strony. Dla KDZ.2 powinna być to strona północna (elewacja nasłoneczniona, skierowana na południe), jednocześnie osłaniająca ddr.
Drzewa wzdłuż ulic są kluczowym elementem miejskiej infrastruktury: zapewniają cień w upalne dni, schładzają przestrzeń, jak również poprawiają estetykę przestrzeni miejskiej. Sugerowany kontakt do Zarządu Zieleni Miejskiej, który ma wiedzę, jak pogodzić drzewa z infrastrukturą, w tym sieciami podziemnymi.
4. Zachować nawierzchnię i niweletę chodników oraz ddr na zjazdach.
5. Czy aby na pewno brak budowy chodnika od razu na tak krótkim fragmencie (skoro i tak budujemy ddr) jest uzasadnioną oszczędnością? Nie lepiej zrobić go od razu?
1. Należy projektować DDR po obu stronach ulicy.
2. Tam gdzie nie jest planowany ruch KM należy zwęzić jezdnię do 3m na pas ruchu.
3. Jeżeli nie ma możliwości zachowania ciągłości DDR po obu stronach jezdni należy zapewnić wjazdy na wysokości wyjazdów z inwestycji, bo rowerzysta nie ma jeszcze w kieszeni teleportu.
1. Proszę o zachowanie ciągłości nawierzchni zarówno dróg dla rowerów, jak i chodników przez zjazdy. Obecnie proponuje się tam nawierzchnię z kostki betonowej co jest niezgodne z krakowskimi standardami rowerowymi – por rysunek 12G.
2. W związku z powyższym, proszę o nie stosowanie krawężników ani obrzeży w poprzek DDR/chodników na krawędzi zjazdów. Obecnie na Sytuacji na krawędzi zjazdu i DDR widać linię przerywaną nieużywaną w legendzie, więc trudno powiedzieć, co jest tam planowane.
3. Proszę o utworzenie zjazdów z DDR na jezdnie naprzeciwko projektowanych zjazdów – w szczególności chodzi o zjazd do budynku B1 (południowy) i zjazd do budynku C1 – tak, żeby mieszkańcy mieli prosty wjazd na DDR.
4. Jakie będzie pierwszeństwo na skrzyżowaniu dróg KDZ.1 i KDZ.2? Jest to istotne, ponieważ krakowskie standardy rowerowe jednoznacznie zakazują budowy przejazdów rowerowych. Rozdział 6 (str 26): “Niedopuszczalne jest budowanie dróg dla rowerów przecinających skrzyżowania dróg równorzędnych. Zasady te stosują się również do dróg dla rowerów i pieszych, omówionych szczegółowo w rozdziale 6.4.”. Proszę o potwierdzenie i ewentualne dostosowanie dokumentacji do tego wymogu.