Budowa przejścia dla pieszych w ciągu ul. Rżąckiej - ZTP Kraków

  • Zamknięte

    Budowa przejścia dla pieszych w ciągu ul. Rżąckiej

    Opublikowano: 13.01.2025 11:08

    Projekt_calosc_15-15

    Jedna odpowiedź do “Budowa przejścia dla pieszych w ciągu ul. Rżąckiej”

    1. Boris pisze:

      Patrząc na umiejscowienie przystanku wariant II wydaje się być bezpieczniejszy z punktu widzenia pieszych.

      W wariancie I autobus obsługujący przystanek będzie częściowo zasłaniał przejście samochodom jadącym od strony zachodniej. Istnieje ryzyko, że ci którzy jeżdżą ‘szybko i bezpiecznie’ będą zdziwieni obecnością pieszego na pasach. Dodatkowo piesi zapatrzeni w telefony również mogą nie zauważyć auta, wyjeżdżającego niejako zza autobusu stojącego na przystanku.

      Ponadto niezależnie od wybranego wariantu proszę o rozważenie fizycznego uniemożliwienia omijania autobusów stojących na przystanku poprzez montaż separatorów w osi jezdni. Ostatnimi czasy takie sytuacje są nagminne w ciągu ulic Rżąckiej, Cechowej (przystanek pod kościołem w kierunku centrum) czy też Niebieskiej (przyst. Niebieska Autostrada).