Budowa ul. Jeziorko (od ul. Rusieckiej do ul. Igołomskiej) - ZTP Kraków

  • Zamknięte

    Budowa ul. Jeziorko (od ul. Rusieckiej do ul. Igołomskiej)

    Opublikowano: 3.11.2025 14:40

    01-jeziorko-PLAN-ORIENTACYJNY

    4 odpowiedzi na “Budowa ul. Jeziorko (od ul. Rusieckiej do ul. Igołomskiej)”

    1. Adam pisze:

      brak 20m zatoki mpk na pętli

    2. Adam pisze:

      Brakuje toalet dla kierowców i pasażerów MPK na pętli MPK Ruszcza – jest to standard np na pętli MPK Górka Narodowa
      brak zadaszenia całej pętli MPK Ruszcza
      brak poczekalni pasażerów
      brak P+R
      ciasna pętla MPK
      brak miejsca na autobusy rezerwowe, zepsute itd
      powinno być kilka stanowisk dla autobusów MPK np na pustej działce obok pętli- jeździ tu 5 linii MPK, brak możliwości polepszenia sieci MPK
      blokada ul. Wiatracznej przez autobusy MPK na pętli
      brak przystanku przy Jeziorko 3 i 10b – długie odl. do przystanku MPK

      rozważenie możliwości przesunięcia przystanku autobusowego w okolicach pętli tak, aby była możliwość złapania autobusów jadących w kierunku ul. Igołomskiej od tunelu i wyjeżdżających z pętli na jednym peronie.
      popieram

    3. Paweł pisze:

      – zapewnić ciągłość nawierzchni i niwelety chodników na zjazdach,
      – uzasadnic progi przy braku zabudowy lub zabudowie rozproszonej, moim zdaniem powinny ew. zostać tylko w rejonie przejść dla pieszych,
      – sprawdzic/zapewnic widoczność na zjazdach w rej. przystanków autobusowych traktując autobus na przystanku jako ograniczenie widoczności,
      – przystanki powinny byc projektowane za skrzyżowaniami a nie przed,
      – nie projektować zjazdów w rej. skrzyżowań

    4. MaciejKMK pisze:

      Proszę o rozważenie możliwości przesunięcia przystanku autobusowego w okolicach pętli tak, aby była możliwość złapania autobusów jadących w kierunku ul. Igołomskiej od tunelu i wyjeżdżających z pętli na jednym peronie. Wtedy to można przeanalizować przesunięcie PDP bliżej pętli. Proszę przeanalizować, czy na pewno konieczna jest jezdnia o szerokości 6,4m. Szerokie pasy sprzyjają przekroczeniom prędkości – stosowanie tak szerokiej jezdni i jednocześnie progów zwalniających jest dyskusyjne.