Odkleić chodniki od jezdni i parkingów, aby były proste a nie stanowiły jedynie obrysu jezdni i miejsc parkingowych. Zapewnić połączenia dróg dla rowerów i chodników przez kończące się drogi!
1. Chodnik należy odsunąć maksymalnie od drogi aby uniemożliwić parkowanie na chodniku i zwiększyć komfort pieszych(chodnik można wtedy poprowadzić prosto). W pasie zieleni pomiędzy chodnikiem i jezdnią zasadzić krzewy i jeśli to możliwe drzewa. Krzewy uniemożliwią parkowanie aut na pasie zieleni.
2. Przejścia dla pieszych zaprojektować bez uskoku.
Projektujmy i róbmy miasto w jakim chcemy żyć, zwłaszcza, że większość postulatów nie zwiększy kosztów, a poprawi komfort i bezpieczeństwo:
1. Odkleić chodniki od drogi i chodniki poprowadzic prosto oraz oddzielic zielencem od ulicy – poprawa komfortu i bezpieczenstwa pieszych, dodatkowa przestrzen chroniaca przed zachlapaniem i pozwalajaca zgarnac snieg i z ulicy i z chodnika (a nie na chodnik lub ulice)
2. Uniemozliwic parkowanie poza zatokami w celu udrozenienia przejazd i unikniecia bledow z odcinka ul Szwed Sniadowskiej przy osiedlu Harmonia – rozwazyc nasadzenia typu drzewa, nieskie zywoploty lub wykonanie wysokiego kraweznika aby zielence zostaly nie rozjechane
3. Rozwazyc wykonanie chodnika z asfaltu lub niefazowanych plyt chodnikowych w celu podniesienia komfortu pieszym i grupom slabszym (niepelnosprawni, matki z dziecmi w wozkach, dzieci na hulajnogach/rowerkach) oraz w celu podniesienia komfortu akustycznego (brak stukotu np dzieci jezdzacych na hulajnogach / walizek)
4. Rozwazyc montaż gumowych słupków w obszarze wyniesionych przejść dla pieszych w celu eliminacji dzikiego parkowania
5. Przejścia dla pieszych wykonać na 0 (bez uskoku krawężnika)
Odsunąć chodnik od jezdni i oddzielić go zieleńcem z drzewami. Widać, że jest na to miejsce w MPZP (!), należy więc wykorzystać dostępną przestrzeń w liniach rozgraniczających, a nie traktować chodnik jako obwiednię jezdni i miejsc parkingowych. Układ z chodnikiem przyklejonym do jezdni jest adekwatny najwyżej dla obszarów wiejskich, a nie pod osiedla w mieście.
Chodnik trasowany możliwie prosto i odseparowany od jezdni jest wygodniejszy do poruszania się pieszo. Drzewa wzdłuż ulic są zaś kluczowym elementem miejskiej infrastruktury: zapewniają cień w upalne dni, schładzają przestrzeń, jak również poprawiają estetykę przestrzeni miejskiej. Ponadto uniemożliwią nieprawidłowe parkowanie na chodnikach. Sugerowany kontakt do Zarządu Zieleni Miejskiej, który ma wiedzę, jak pogodzić drzewa z infrastrukturą, w tym sieciami podziemnymi.
Czy ktoś czyta te dokumenty przed publikacją?
Wg rysunku mowa o obszarze Kliny Południe, Kliny – Gadomskiego II.
Wg dokumentów plan przestrzenny OBOZOWA – SKOŚNA…
1. Co do zasady, uniemożliwić parkowanie na chodniku. Obecne wykonanie ulicy Szwed-Śniadowskiej w pobliżu skrzyżowania z Korpala i Bartla uniemożliwia bezpieczne przejście pieszym.
2. Chodniki poprowadzić prosto w okolicy zatok, a nie jako obwiednię drogi i zatoki.
3. W razie potrzeby zablokowania parkowania na chodniku zaplanować stojaki rowerowe w okolicy skrzyżowań.
4. Doprecyzować tolerancję w “na przejściach dla pieszych, krawężnik należy obniżyć do odkrycia h= 2cm” do przedziału “0cm < h <= 2cm" aby uniknąć odkrycia 3cm jako zaokrąglenia.
Brak usługi MPK dla mieszkańców – brak zatok, wiat MPK, pętli – ok 1km do przystanku MPK
brak przejazdu dla MPK – za wąska jezdnia
miejsca postoju projektować 2stronnie na jezdni – szer. 2m
brak oświetlenia
brak nasadzeń, ławek, stojaków itd
dowiązać do 2KDZ
Dlaczego nie przewidziano połączenia jezdni i chodników od południa do drogi prowadzącej do SKA Opatkowice? Czy nie można po jednej ze stron wyznaczyć ciąg pieszo-rowerowy? Tutaj naprawdę będzie bardzo, ale to bardzo tłoczno na jezdni.
Swoją drogą czemu od północnej części mamy mieć tak niesymetryczne skrzyżowanie?
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane na Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane na Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
Odkleić chodniki od jezdni i parkingów, aby były proste a nie stanowiły jedynie obrysu jezdni i miejsc parkingowych. Zapewnić połączenia dróg dla rowerów i chodników przez kończące się drogi!
1. Chodnik należy odsunąć maksymalnie od drogi aby uniemożliwić parkowanie na chodniku i zwiększyć komfort pieszych(chodnik można wtedy poprowadzić prosto). W pasie zieleni pomiędzy chodnikiem i jezdnią zasadzić krzewy i jeśli to możliwe drzewa. Krzewy uniemożliwią parkowanie aut na pasie zieleni.
2. Przejścia dla pieszych zaprojektować bez uskoku.
Projektujmy i róbmy miasto w jakim chcemy żyć, zwłaszcza, że większość postulatów nie zwiększy kosztów, a poprawi komfort i bezpieczeństwo:
1. Odkleić chodniki od drogi i chodniki poprowadzic prosto oraz oddzielic zielencem od ulicy – poprawa komfortu i bezpieczenstwa pieszych, dodatkowa przestrzen chroniaca przed zachlapaniem i pozwalajaca zgarnac snieg i z ulicy i z chodnika (a nie na chodnik lub ulice)
2. Uniemozliwic parkowanie poza zatokami w celu udrozenienia przejazd i unikniecia bledow z odcinka ul Szwed Sniadowskiej przy osiedlu Harmonia – rozwazyc nasadzenia typu drzewa, nieskie zywoploty lub wykonanie wysokiego kraweznika aby zielence zostaly nie rozjechane
3. Rozwazyc wykonanie chodnika z asfaltu lub niefazowanych plyt chodnikowych w celu podniesienia komfortu pieszym i grupom slabszym (niepelnosprawni, matki z dziecmi w wozkach, dzieci na hulajnogach/rowerkach) oraz w celu podniesienia komfortu akustycznego (brak stukotu np dzieci jezdzacych na hulajnogach / walizek)
4. Rozwazyc montaż gumowych słupków w obszarze wyniesionych przejść dla pieszych w celu eliminacji dzikiego parkowania
5. Przejścia dla pieszych wykonać na 0 (bez uskoku krawężnika)
Odsunąć chodnik od jezdni i oddzielić go zieleńcem z drzewami. Widać, że jest na to miejsce w MPZP (!), należy więc wykorzystać dostępną przestrzeń w liniach rozgraniczających, a nie traktować chodnik jako obwiednię jezdni i miejsc parkingowych. Układ z chodnikiem przyklejonym do jezdni jest adekwatny najwyżej dla obszarów wiejskich, a nie pod osiedla w mieście.
Chodnik trasowany możliwie prosto i odseparowany od jezdni jest wygodniejszy do poruszania się pieszo. Drzewa wzdłuż ulic są zaś kluczowym elementem miejskiej infrastruktury: zapewniają cień w upalne dni, schładzają przestrzeń, jak również poprawiają estetykę przestrzeni miejskiej. Ponadto uniemożliwią nieprawidłowe parkowanie na chodnikach. Sugerowany kontakt do Zarządu Zieleni Miejskiej, który ma wiedzę, jak pogodzić drzewa z infrastrukturą, w tym sieciami podziemnymi.
Czy ktoś czyta te dokumenty przed publikacją?
Wg rysunku mowa o obszarze Kliny Południe, Kliny – Gadomskiego II.
Wg dokumentów plan przestrzenny OBOZOWA – SKOŚNA…
Podmieniono zaktualizowany przez Projektanta plik opisu
1. Co do zasady, uniemożliwić parkowanie na chodniku. Obecne wykonanie ulicy Szwed-Śniadowskiej w pobliżu skrzyżowania z Korpala i Bartla uniemożliwia bezpieczne przejście pieszym.
2. Chodniki poprowadzić prosto w okolicy zatok, a nie jako obwiednię drogi i zatoki.
3. W razie potrzeby zablokowania parkowania na chodniku zaplanować stojaki rowerowe w okolicy skrzyżowań.
4. Doprecyzować tolerancję w “na przejściach dla pieszych, krawężnik należy obniżyć do odkrycia h= 2cm” do przedziału “0cm < h <= 2cm" aby uniknąć odkrycia 3cm jako zaokrąglenia.
Brak usługi MPK dla mieszkańców – brak zatok, wiat MPK, pętli – ok 1km do przystanku MPK
brak przejazdu dla MPK – za wąska jezdnia
miejsca postoju projektować 2stronnie na jezdni – szer. 2m
brak oświetlenia
brak nasadzeń, ławek, stojaków itd
dowiązać do 2KDZ
Dlaczego nie przewidziano połączenia jezdni i chodników od południa do drogi prowadzącej do SKA Opatkowice? Czy nie można po jednej ze stron wyznaczyć ciąg pieszo-rowerowy? Tutaj naprawdę będzie bardzo, ale to bardzo tłoczno na jezdni.
Swoją drogą czemu od północnej części mamy mieć tak niesymetryczne skrzyżowanie?