Dojazd do Unity Centre od Al. Beliny Prażmowskiego - ZTP Kraków

 • Zamknięte

  Dojazd do Unity Centre od Al. Beliny Prażmowskiego

  Opublikowano: 23.12.2021 13:17

  Opinia Audytu:

  Pobierz (DOCX, 45KB)

  2020.03.02 aktualizacji dokumentacji po Audycie:

  OPIS 7 BELINY AUDYT

  Pismo z uwagami po Audycie:

  Pobierz (DOCX, 44KB)

  Plan sytuacyjny:

  SYTUACJA

  Przekroje typowe:

  PRZEKRÓJ

  Opis techniczny:

  OPIS 5 BELINY

  3 odpowiedzi na “Dojazd do Unity Centre od Al. Beliny Prażmowskiego”

  1. Michal Czarkowski pisze:

   Koniecznie nalezy wprowadzić dobre skomunikowanie dla rowerow. Powinno wprowadzic sie na obszarze od Beliny-Prazmowskiego do Unity strefe zamieszkania tak aby umożliwić przejazd samochodom ale z zagwarantowanym dobrym dojściem dla potoków pieszych.
   Mozna skorzystać z rozwiazan z projektu zgłoszonego do BO

   https://budzet.krakow.pl/projekty2021/3692-szkieletor_pieszo-rowerowy.html

  2. Mikołaj Leszczuk pisze:

   Proszę o:
   – Wyznaczenie przejazdu dla rowerzystów wzdłuż przejścia dla pieszych przez al. Beliny-Prażmowskiego na wysokości wjazdu na parkingi Unity Centre i Uniwersytetu Ekonomicznego.
   – Wyznaczenie tzw. “strefy zamieszkania” (oznakowanie D-40) na łączniku pomiędzy główną częścią al. Beliny-Prażmowskiego a wjazdem na parkingi Unity Centre i Uniwersytetu Ekonomicznego, co oznacza m.in. ograniczenie prędkości do 20 km/h i możliwość poruszania się pieszych na całej szerokości drogi.
   – W celu fizycznego wymuszenia przestrzegania ograniczenia prędkości (do 20 km/h) – montaż stojaków rowerowych (w miarę dostępnej szerokości drogi) na łączniku pomiędzy główną częścią al. Beliny-Prażmowskiego a wjazdem na parkingi Unity Centre i Uniwersytetu Ekonomicznego.
   Powyższe, zgodnie z odrzuconym projektem do Budżetu Obywatelskiego:
   https://budzet.krakow.pl/projekty2021/3692-szkieletor_pieszo-rowerowy.html
   Zwracam uwagę, że wspomniany projekt został odrzucony z następującym uzasadnieniem: “Zadanie odrzucone na podstawie §17.1 pkt. 4 Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Uzasadnienie: Droga wewnętrzna od ulicy Beliny -Prażmowskiego prowadząca do Unity Centre i Uniwersytetu Ekonomicznego będzie przebudowana przez inwestora zewnętrznego, na chwilę obecną nie jest jeszcze sporządzany projekt umowy i nie ma innego porozumienia, pomiędzy GMK-ZDMK, a inwestorem, które umożliwiłoby inwestorowi, jako inwestorowi zastępczemu ZDMK realizację przebudowy ulicy. Powstała koncepcja firmy ARG, która dotyczy poprawy obsługi komunikacyjnej dla nowo wybudowanego Unity Centre, a jednocześnie zakres wynikający z tej koncepcji pokrywa się z obszarem zadania budżetu obywatelskiego. Koncepcja została zaopiniowana pismem znak: RW.460.3.276.2020 z dnia 30.06.2021r. w którym poinformowano o złożonym projekcie Budżetu Obywatelskiego. Ponadto wg ZDMK występuje konieczność przebudowy drogi, sygnalizacji świetlnej , dobudowy oświetlenia dedykowanego oraz przesunięcia szafy teletechnicznej wraz z okablowaniem dla proponowanego wykonania przejścia pieszo- rowerowego. W związku z powyższym docelowe rozwiązanie sytuacyjne oraz organizacja ruchu dla tego rejonu będzie możliwe do rozważenia dopiero po przedstawieniu rozwiązań projektowych dla wjazdu i obsługi komunikacyjnej do Unity Center i Uniwersytetu Ekonomicznego.”
   Tymczasem poddany audytowi projekt, wydaje się nie zawierać w pełni obszaru zadania budżetu obywatelskiego.

  3. Maciej pisze:

   Proszę o uwzględnienie w projekcie zabezpieczenia chodnika przyległego do jezdni przed nielegalnym parkowaniem.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Maksymalny rozmiar wszystkich plików łącznie to: 5 MB. Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, gif, pdf. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here