Przebudowa odcinka ul. Glogera w zakresie wykonania chodnika i zmiany lokalizacji przystanku - ZTP Kraków

  • Zamknięte

    Przebudowa odcinka ul. Glogera w zakresie wykonania chodnika i zmiany lokalizacji przystanku

    Opublikowano: 24.05.2023 09:59

    Możliwość zgłaszania uwag do 06.06.2023r.

    2 odpowiedzi na “Przebudowa odcinka ul. Glogera w zakresie wykonania chodnika i zmiany lokalizacji przystanku”

    1. Kamil Bieniek pisze:

      1. W opisie technicznym można przeczytać:

      “W celu możliwości kontynuacji ruchu pieszego w stronę granicy Miasta z uwagi na trudne warunki, czyli istniejące elementy infrastruktury (słupy teletechniczne oraz elementy odwodnienia) zaprojektowano fragment chodnika o szerokości 1,0m.”

      Jakkolwiek chodnik o takiej szerokości nie spełnia formalnych wymagań, tak można taką decyzję zrozumieć, ze względu na bardzo krótki jego fragment i brak kontynuacji po drugiej stronie granicy Miasta. Należy jednak zauważyć, że po stronie Zielonek chodnik jest, tylko znajduje się po wschodniej stronie drogi. Oznakowane przejście dla pieszych będzie budowane kawałek dalej na południe, jak wg zaznaczonego na mapie układu drogowego”, który zdaje się być częścią projektu Trasy Wolbromskiej. W opisie technicznym nie ma ani słowa o tym, a jest to dość istotna informacja.

      Jednakże wydaje się, że będzie przerwa w ciągłości chodnika pomiędzy układem budowanym w ramach TW, a chodnikiem po stronie Zielonek (patrz: grafiki). Należy koniecznie w takim razie zaprojektować ciągły chodnik także po stronie wschodniej, lub co najmniej przejście sugerowane na wysokości przedmiotowej inwestycji.

      2. Na zjeździe należy zachować nawierzchnię i niweletę chodnika.

      3. Na terenie inwestycji należałoby zaprojektować wygodne dojście piesze od projektowanego chodnika wzdłuż ul. Glogera do budynków.

    2. Marcin pisze:

      1. Proszę o doprowadzenie chodnika do granicy miasta. Między zakresem proponowanej przebudowy a granicą jest zaledwie kilka metrów.
      2. Proszę o stosowanie wszędzie chodnika o szerokości co najmniej minimalnej. Chodnik o szerokości 1m nie jest właściwy
      3. Proszę o większą konsekwencję w stosowaniu linii ciągłych i przerywanych w sposób zgodny z legendą, którą się samemu zaproponowało. Obecnie jeden z krawężników na zjeździe jest oznaczony linią ciągłą, a drugi przerywaną. Fioletowa linia oznaczona na legendzie nie występuje na rysunku, a prawdopodobnie w zamian za nią występuje linia przerywana.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Maksymalny rozmiar wszystkich plików łącznie to: 5 MB. Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, gif, pdf. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here