Przebudowa ul. Kamieńskiego w zakresie budowy odcinka drogi dla pieszych - ZTP Kraków

 • Zamknięte

  Przebudowa ul. Kamieńskiego w zakresie budowy odcinka drogi dla pieszych

  Opublikowano: 13.07.2023 14:18

  00_KAM_orientacja

  3 odpowiedzi na “Przebudowa ul. Kamieńskiego w zakresie budowy odcinka drogi dla pieszych”

  1. Kamil Bieniek pisze:

   1. Szerokość 1,80m to jednak trochę wąsko, zwłaszcza gdy od jednej strony mamy mur oporowy. Wnoszę o rozważenie, czy szerokość 2,00m by była jeszcze możliwa do wdrożenia bez dużych przeszkód.

   2. Wspomniany przez poprzednika buspas jest dość karkołomnym i nieprostym pomysłem, jednak miałby sporo sensu. W tym miejscu tworzą się popołudniami korki do skrzyżowania z ul. Puszkarską. Jakkolwiek ciągły buspas do ul. Puszkarskiej by wymagał przebudowy wiaduktów, tak nawet ~250m do pierwszej (lub drugiej) łącznicy zjazdowej by sporo dał w przyspieszeniu przejazdu autobusów.

   Wnoszę o rozważenie takiego rozwiązania, a przynajmniej rozważenie, czy byłaby możliwość odsunięcia konstrukcji muru oporowego od jezdni na tyle, by w przyszłości bez większych przeszkód dobudować tam dodatkowy pas ruchu w kierunku ul. Puszkarskiej.

  2. Alfred pisze:

   Zaprojektować barierkę oddzielającą chodnik od jezdni, gdyż jest tam bardzo duże natężenie ruchu, a ograniczenie prędkości wynosi 70 km/h.

  3. adam pisze:

   Rozważyć budowę buspasa i DDR, oznakowania przejść dla pieszych na węźle na wiadukcie na Kamieńskiego.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Maksymalny rozmiar wszystkich plików łącznie to: 5 MB. Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, gif, pdf. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here