Przebudowa ul. Romanowicza oraz ul. Mydlarskiej - ZTP Kraków

 • Audyty zamknięte

  Przebudowa ul. Romanowicza oraz ul. Mydlarskiej

  Opublikowano: 18.10.2021 12:16

  Przebudowa ul. Romanowicza oraz ul. Mydlarskiej w zakresie budowy wyniesionego skrzyżowania i przebudowy oraz budowy chodnika na potrzeby obsługi komunikacyjnej inwestycji pn.: “Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami i garażem podziemnym, wewnętrznymi instalacjami podziemnymi: kanalizacji sanitarnej, kanalizacji opadowej, zbiornikiem retencyjnym, elektrycznymi, wewnętrznym układem komunikacyjnym, przebudową sieci elektroenergetycznej sn z budową stacji trafo, rozbiórką istniejących budynków magazynowych z infrastrukturą techniczną, na działkach nr 166/4, 166/5, 166/6 obr. 14 jedn. ewid. Podgórze przy ul. Romanowicza w Krakowie”

  Plan sytuacyjny:

  Przebudowa ul. Romanowcza i ul. Mydlarskiej_211018-17

  Przekroje typowe:

  Przebudowa ul. Romanowcza i ul. Mydlarskiej_211018-18

  Profil podłużny:

  Przebudowa ul. Romanowcza i ul. Mydlarskiej_211018-19

  Opis techniczny:

  Przebudowa ul. Romanowcza i ul. Mydlarskiej_211018-2-12

  Jedna odpowiedź do “Przebudowa ul. Romanowicza oraz ul. Mydlarskiej”

  1. Szymon pisze:

   Wnioskuję o wprowadzenie następujących zmian:
   1. Na całym budowanym odcinku ul. Mydlarskiej zastosowanie krawężnika między chodnikiem i jezdnią z wyniesieniem 2 cm lub 0 cm – analogicznie do istniejącego odcinka ul. Mydlarskiej, gdzie nie ma chodników. Projektowany chodnik wzdłuż ul. Mydlarskiej ma szer. nawet jedynie 1,15 m, a więc nie będzie nadawał się dla ruchu pieszych i ruch pieszych będzie odbywać się również po jezdni.
   2. Wprowadzenie na ul. Mydlarskiej strefy zamieszkania (brak chodników na dalszym, brak miejsca do zabudowy chodnika po stronie wschodniej. gdzie w przyszłości będą bloki).
   3. Zamknięcie dla ruchu połączenia ul. Mydlarskiej i ul. Dekerta ( z wyłączeniem rowerów i pieszych). Wlot ul. Mydlarskiej w ul. Dekerta jest bardzo wąski (szer. 3 m) i nie nadaje się do zwiększonego ruchu do nowych bloków. Dojazd do ul. Mydlarskiej byłby możliwy dla pojazdów silnikowych przez ul. Romanowicza.
   4. Wprowadzenie na budowanym odcinku ul. Mydlarskiej co najmniej 1 progu zwalniającego w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.
   5. Na wjeździe do nowego bloku na ul. Mydlarskiej zachowanie ciągłości nawierzchni chodnika.
   6. Zaprojektowanie miejsca na zieleń na ul. Mydlarskiej – na przykład w miejscach, gdzie chodnik ma ok. 6 m szerokości. Obecnie brak jest zieleni na ul. Mydlarskiej .

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *