Remont odcinka ul. Żółkiewskiego - ZTP Kraków

  • Zamknięte

    Remont odcinka ul. Żółkiewskiego

    Opublikowano: 10.06.2025 10:33

    2 odpowiedzi na “Remont odcinka ul. Żółkiewskiego”

    1. Marcin Obara pisze:

      1. Proszę o niepowtarzanie istniejącego układu DDR w ciągu al. Powstania Warszawskiego z odgiętym przejazdem rowerowym. DDR powinna być prowadzona prosto, bez odgięć, a chodnik powinien być poszerzony w kierunku “od” DDR. Jest na to wystarczająco miejsca. Parametry ciągu pieszego oraz rowerowego zostaną identyczne, a rowerzystom będzie wygodniej.
      2. Proszę o wyniesienie w/w przejazdu i przejścia do poziomu chodnika i nie stosowanie w tym miejscu krawężnika w poprzek.

    2. Adam pisze:

      Zachować przejezdność dla MPK, ruch dwukierunkowy

      zapewnić przejazd o szer. jezdni 5,1m

      zwiększyć dostępność MPK – zapewnić przystanki MPK dla np linii 184

      zapewnić stojaki na rowery

      Wyznaczyć na jezdni: pasy postojowe na jezdni dla os. niepełnosprawnych.

      Szerokość pasa postojowego na jezdni=2m

      Zapewnić możliwość wjazdu od str. Al. Powstania Warsz.

      zapewnić oświetlenie DDR, PDP, ulicy

      rozszerzyć inwestycję o budowę przystanku autobusu MPK na al. Powstania W. na wysokości wyjazdu z ul.Żółkiewskiego