Rozbudowa skrzyżowania ul. Zawiłej z ul. Kobierzyńską - ZTP Kraków

 • Otwarte

  Rozbudowa skrzyżowania ul. Zawiłej z ul. Kobierzyńską

  Opublikowano: 20.11.2023 10:26

  Możliwość zgłaszania uwag do 30.11.2023r.

  5 odpowiedzi na “Rozbudowa skrzyżowania ul. Zawiłej z ul. Kobierzyńską”

  1. Małgorzata pisze:

   Moim zdaniem należałoby stworzyć rondo turbinowe. Aktualnie przez to skrzyżowanie jeździ dużo samochód, aby ułatwić im przejazd powinno powstać w tym miejscu rondo turbinowe

  2. Kamil Bieniek pisze:

   1. Chodniki projektować po prostej ścieżce, najlepiej o szerokości 2,50m (szerokość pozwalająca na swobodne minięcie się trzech pieszych). Odsunąć od jezdni tam, gdzie to możliwe i oddzielić od niej zieleńcem. Możliwe odgięcia lub lokalne zwężenia w celu ochrony drzew.

   2. Zachować nawierzchnię i niweletę chodnika na zjazdach. Rozważyć niewielkie wydłużenie zakresu po stronie wschodniej, aby utworzyć wyniesiony chodnik poprzez zjazd do bloków na działce 293/6.

   3. Projekt zakłada niestety wycinkę sporej liczby drzew wokół skrzyżowania. Przeanalizować możliwość zmian, np. zmniejszenia średnicy ronda w celu ochrony drzewa nr 2 (jeśli nadal zachowana będzie przejezdność dla autobusów), lub możliwość wkomponowania drzewa nr 1 w wyspę centralną. Rząd drzew nr 4 można spróbować zachować poprzez odsunięcie chodnika od jezdni (jak na grafice). Drzewa nr 3, 5 i 6 nie mają kolizji z inwestycją, ale uważać na nie.

  3. adam pisze:

   Brak na tym węźle przesiadkowym przystanków MPK
   zrobić szersze chodniki pod przystanki MPK
   dać sygnalizację na PDP

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Maksymalny rozmiar wszystkich plików łącznie to: 5 MB. Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, gif, pdf. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here