Rozbudowa ul. Radzikowskiego od ul. Fishera do ul. Słowiczej w ramach programu budowy chodników - ZTP Kraków

 • Otwarte

  Rozbudowa ul. Radzikowskiego od ul. Fishera do ul. Słowiczej w ramach programu budowy chodników

  Opublikowano: 2.11.2023 12:08

  Możliwość zgłaszania uwag do 30.11.2023r.

  Radzikowskiego_PROJEKT_13-13

  5 odpowiedzi na “Rozbudowa ul. Radzikowskiego od ul. Fishera do ul. Słowiczej w ramach programu budowy chodników”

  1. Dariusz pisze:

   W ramach planowanego zadania inwestycyjnego, wpisana jest planowana wycinka istniejącego szpaleru drzew w okolicy ul. Słowiczej, na działce 63/1 widzianych na załączonym zdjęciu. Te mające ponad 30 lat buki stanowią szpaler drzew i wnoszę o ich ochronę poprzez zawężenie chodnika na tym odcinku.
   Dodatkowo nadmieniam, że zgodnie z §8 ust. 5. UCHWAŁA NR LXVIII/1930/21 Rady Miasta Krakowa z dnia 6 października 2021 r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru “AZORY – ZACHÓD” podczas realizacji zagospodarowania terenów obowiązuje maksymalnie możliwa ochrona zieleni istniejącej, szczególnie poprzez jej zachowanie i wkomponowanie w projekt zagospodarowania terenu oraz nakaz utrzymania i uzupełniania istniejących szpalerów drzew.
   W związku z tym, przewidziana wycinka istniejącego szpaleru drzew jest niezgodna z zapisami w/w uchwały.

   • Marian K. pisze:

    Wnoszę o co najwyżej przesadzenie buków – nie można zmniejszać szerokości chodnika na takiej drodze.

    • Marcin pisze:

     Kawałek dalej na Radzikowskiego szeroki chodnik zaowocował parkowaniem samochodów przez co rzeczywiste miejsce dla pieszych jest miejscami sporo węższe niż 2m. Dodatkowo cały obszar inwestycji jest od lat objęty strefą Tempo 30 więc osobiście nie zgadzam się z opinią, że nie można tego chodnika zwęzić na “takiej” drodze.

  2. Jakub pisze:

   Proszę o modyfikację projektu w celu zachowania istniejących krzewów (grabów?) na działce pomiędzy ul. Słowiczą a Fiszera widocznych na ilustracji 3, jako że w tej części ul. Radzikowskiego ilość zieleni jest nadal zbyt niska, a z ilustracji 3 wynika że jest tam wystarczająco miejsca na chodnik bez niepotrzebnej wycinki.

  3. Anna Katarzyna Czaicka pisze:

   Dzień dobry, zwracam się z uprzejmą prośbą o budowę chodnika, który nie będzie przeszkodą komunikacyjną dla osób niepełnosprawnych.
   Bardzo proszę o niskie progi, a najlepiej zjazdy i podjazdy.
   Proszę też o niski chodnik że względów komunikacyjnych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Maksymalny rozmiar wszystkich plików łącznie to: 5 MB. Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, gif, pdf. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here