Przychylam się do opinii Poprzednika o nicku sjodl. Dla tej drogi MPZP przewiduje jej przedłużenie tylko do torów kolejowych oraz niską zabudowę mieszkaniową wokół, więc prawdopodobnie ta droga będzie służyć tylko do dojazdu dla niewielkiej liczby osób. Można więc zastanowić się nad utworzeniem tu strefy zamieszkania bez podziału na jezdnię oraz chodnik, wraz z wprowadzeniem drzew i naprzemiennego parkowania.
Jeśli jednak zostano by opcji z chodnikiem, to należy odsunąć go od jezdni i oddzielić pasem zieleni – jest to wygodniejsze dla pieszych i zapobiegnie parkowaniu na nim – bez konieczności montażu słupków.
Ponadto:
a) na skrzyżowaniu należy zapewnić ciągłość chodnika wzdłuż ul. Dębskiego ze względu na dojazdowy charakter tej nowoprojektowanej drogi;
b) zapewnić wygodne dojście piesze do nowoprojektowanej inwestycji.
1. Z uwagi na dojazdowy charakter projektowanej ulicy, należy zachować priorytet w komunikacji pieszej wzdłuż ul. Dębskiego, co powinno być wykonane przy pomocy zachowania ciągłości nawierzchni i niwelety chodnika — połączenie z ul. Dębskiego należy zaprojektować w formie zjazdu z wyniesieniem na chodniku, ewentualnie rozważyć wyniesienie całości powierzchni połączenia projektowanej ulicy z ul. Dębskiego.
2. Z uwagi na ww. charakter projektowanej ulicy rozważyć rezygnację z chodnika, zamiast tego projektując ww. ulicę w formie strefy zamieszkania z dozwolonym ruchem pieszych i uspokojeniem ruchu w postaci esowania jezdni np. miejscami postojowymi wyznaczonymi czy zielenią wysoką.
3. W formie obecnej projektowany chodnik będzie wykorzystywany przez kierowców do postoju. W przypadku nieuwzględnienia mojego postulatu z punktu #2, proszę o zabezpieczenie chodnika przez parkowaniem — przynajmniej w obrębie proj. połączenia z ul. Dębskiego i w na odcinku 10m od proj. PdP fizycznie w formie słupków blokujących, na pozostałym odcinku idealnie również w tej formie, a przynajmniej przy użyciu znaku B-36.
4. Przewidzieć urządzenia uspokojenia ruchu, np. progi zwalniające wyspowe.
Zapowiada się kolejny piękny parking wzdłuż jednej z przyszłych głównych ulic okolicy.
Planistom miejskim gratuluję braku zmysłu urbanistycznego w tworzeniu przyjaznego miasta i narzędzi wywierania wpływu na deweloperów, a potencjalnych mieszkańców tej przepięknej okolicy nawet mi nie żal…
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane na Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane na Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
Przychylam się do opinii Poprzednika o nicku sjodl. Dla tej drogi MPZP przewiduje jej przedłużenie tylko do torów kolejowych oraz niską zabudowę mieszkaniową wokół, więc prawdopodobnie ta droga będzie służyć tylko do dojazdu dla niewielkiej liczby osób. Można więc zastanowić się nad utworzeniem tu strefy zamieszkania bez podziału na jezdnię oraz chodnik, wraz z wprowadzeniem drzew i naprzemiennego parkowania.
Jeśli jednak zostano by opcji z chodnikiem, to należy odsunąć go od jezdni i oddzielić pasem zieleni – jest to wygodniejsze dla pieszych i zapobiegnie parkowaniu na nim – bez konieczności montażu słupków.
Ponadto:
a) na skrzyżowaniu należy zapewnić ciągłość chodnika wzdłuż ul. Dębskiego ze względu na dojazdowy charakter tej nowoprojektowanej drogi;
b) zapewnić wygodne dojście piesze do nowoprojektowanej inwestycji.
1. Z uwagi na dojazdowy charakter projektowanej ulicy, należy zachować priorytet w komunikacji pieszej wzdłuż ul. Dębskiego, co powinno być wykonane przy pomocy zachowania ciągłości nawierzchni i niwelety chodnika — połączenie z ul. Dębskiego należy zaprojektować w formie zjazdu z wyniesieniem na chodniku, ewentualnie rozważyć wyniesienie całości powierzchni połączenia projektowanej ulicy z ul. Dębskiego.
2. Z uwagi na ww. charakter projektowanej ulicy rozważyć rezygnację z chodnika, zamiast tego projektując ww. ulicę w formie strefy zamieszkania z dozwolonym ruchem pieszych i uspokojeniem ruchu w postaci esowania jezdni np. miejscami postojowymi wyznaczonymi czy zielenią wysoką.
3. W formie obecnej projektowany chodnik będzie wykorzystywany przez kierowców do postoju. W przypadku nieuwzględnienia mojego postulatu z punktu #2, proszę o zabezpieczenie chodnika przez parkowaniem — przynajmniej w obrębie proj. połączenia z ul. Dębskiego i w na odcinku 10m od proj. PdP fizycznie w formie słupków blokujących, na pozostałym odcinku idealnie również w tej formie, a przynajmniej przy użyciu znaku B-36.
4. Przewidzieć urządzenia uspokojenia ruchu, np. progi zwalniające wyspowe.
Zapowiada się kolejny piękny parking wzdłuż jednej z przyszłych głównych ulic okolicy.
Planistom miejskim gratuluję braku zmysłu urbanistycznego w tworzeniu przyjaznego miasta i narzędzi wywierania wpływu na deweloperów, a potencjalnych mieszkańców tej przepięknej okolicy nawet mi nie żal…