LajkBike wraca w pełni! - ZTP Kraków

 • LajkBike wraca w pełni!

  Opublikowano 27.12.2023 10:44

  Doskonała poświąteczna wiadomość! Wypożyczalnia rowerów LajkBike wraca do działania w pełnym zakresie! Od 2 stycznia 2024 r. znów będzie można przesyłać wnioski w sprawie wynajmu rowerów elektrycznych. Na razie – od 23 października – można było wypożyczać tylko rowery tradycyjne.

  fot. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

  Dnia 2 stycznia 2024 r. wznowiona zostanie możliwość zgłaszania wniosków o wynajem LajkBike’ów ze wspomaganiem elektrycznym. Ze względu na duże zainteresowanie i konieczność rozładowania kolejki oczekujących przyjmowanie zgłoszeń było zawieszone od września. Teraz, także po aktualizacji regulaminu systemu, można je wznowić. Sprzęt będzie wydawany bez zwłoki. Chętni nie powinni czekać na niego dłużej niż kilka dni.

  Przy okazji przypominamy zasady zgłaszania wniosków:

  • Nowy użytkownik może złożyć formularz na stronie systemu.
  • Użytkownik, który już wcześniej wypożyczał rower lub wcześniej składał wniosek, ale nie zdecydował się ostatecznie skorzystać z wynajmu, możliwość złożenia wniosku będzie miał po zalogowaniu się na konto poprzez opcję „Wypożycz ponownie” w „Panelu użytkownika”. Opcja ta obecnie nie będzie dostępna dla osób, które mają aktywne wypożyczenie. Chyba, że już są umówione na zwrot roweru. W takiej sytuacji, po dokonaniu przedpłaty za nowe wypożyczanie, będzie można podczas jednej wizyty w serwisie zakończyć stare wypożyczenie i od razu podpisać umowę na nowy okres wynajmu.

  Uwaga!
  Od 29 grudnia do 1 stycznia 2024 r. włącznie, z uwagi na prace związane z wprowadzaniem zmian w systemie, zostanie wyłączona możliwość zgłaszania wniosków na wynajem rowerów tradycyjnych. Przywrócona zostanie 2 stycznia, czyli wtedy, kiedy ruszy też przyjmowanie wniosków na rowery elektryczne.

  Przypomnijmy – LajkBike to miejski system wypożyczalni długoterminowej. Rowery wypożycza się na co najmniej miesiąc, najwyżej trzy, i zabiera do domu. W pakiecie użytkownicy otrzymują też serwis techniczny, czyli pomoc w przypadku niezawinionych usterek (np. przebicie opony itp.). W tej chwili do dyspozycji użytkowników jest 500 rowerów tradycyjnych i tyle samo elektrycznych.

  FacebookTwitterShare