Międzynarodowy Dzień Ziemi – miejskie obchody z udziałem ZTP - ZTP Kraków

 • Międzynarodowy Dzień Ziemi – miejskie obchody z udziałem ZTP

  Opublikowano 24.04.2023 12:51

  To była naprawdę wesoła i zielona sobota! Zarząd Transportu Publicznego rozstawił swój namiot (podobnie jak inne jednostki) na miejskich obchodach Międzynardowego Dnia Ziemi. Byliśmy jednym z najpopularniejszych stoisk, na frekwencję naprawdę nie mogliśmy narzekać!

  fot. K. Kalinowski

  Nasze stoisko można było znaleźć na tyłach Nowohuckiego Centrum Kultury, z pięknym widokiem na Łąki Nowohuckie. Nasi wspaniali goście mieli tam do dyspozycji spory plac, na którym mogli testować miejskie rowery z systemu Park-e-Bike i LajkBike. A nawet spróbować swoich sił w rowerowym TIRze, czyli naszym rowerze cargo.

  Na samym stoisku można było zdobyć literkę do ogólnego konkursu zorganizowanego przez miasto.  Ale też powalczyć o cenne nagrody związane między innymi z rowerami, rozwiązując quizy z ruchu drogowego, pokazując swoje umiejętności prawidłowych zachowań na drodze czy znajomość budowy roweru czy znaków drogowych.

  Był także test wiedzy o Strefie Czystego Transportu.  W czasie zabawy tłumaczyliśmy, jak skuteczne jest to narzędzie w walce o lepsze powietrze w Krakowie, jak istotną zamianę odczujemy, gdy SCT zostanie wprowadzona – zwłaszcza jej drugi etap. Opowiadaliśmy też o normach spalania Euro i wyłączeniach z wprowadzanych przepisów. Cieszymy się, że ta inicjatywa spotyka się z tak dobrym odzewem! Wiele odwiedzających nas osób pytało np., czy Strefa Czystego Transportu będzie też w Nowej Hucie, bo i oni chcą mieć dzielnicę wolną od spalin. Odpowiadaliśmy, że będzie! I słyszeliśmy podziękowania. „To dobrze” – to była z kolei częsta reakcja na wymagane normy Euro.

  Zresztą, nie ma co się rozpisywać. Warto zobaczyć to wszystko na własne oczy w galerii.

  FacebookTwitterShare