Budowa chodnika przy ul. Niebieskiej - ZTP Kraków

 • Zamknięte

  Budowa chodnika przy ul. Niebieskiej

  Opublikowano: 9.09.2021 11:17

  2023.02.01 – aktualizacja dokumentacji

  Plan sytuacyjny

  1_Sytuacja_PB

  Przekrój poprzeczny

  2_Przekroje_PB

  Opis techniczny

  OPIS_PB

  Opinia Audytu:

  Pobierz (DOCX, 43KB)

  Plan sytuacyjny – wariant A

  Niebieska WariantA

  Plan sytuacyjny – wariant B

  Niebieska WariantB

  Przekrój poprzeczny

  Niebbieska Przekroje

  Opis techniczny

  Niebieska OPIS

  4 odpowiedzi na “Budowa chodnika przy ul. Niebieskiej”

  1. Artur pisze:

   W przypadku wyboru wariantu B, wnioskuję również o wybudowanie chodnika od kościoła do końca parkingu przy cmentarzu. Na tym odcinku jest on bardzo potrzebny.
   Ponadto koniecznym wydaje się zachowanie ciągfości ciągu pieszego do skrzyżowania przy pętli. W obu proponowanych wariantach chodnik się urywa na wysokości kościoła.

  2. Kamil Bieniek pisze:

   UWAGI DO DOKUMENTACJI Z DNIA 1.02.2023.
   —————————————————————

   1. Wyprostować przebieg chodnika jak na załączonej grafice, jeśli nie będzie się to wiązać z dodatkową wycinką jakichś drzew

   2. Zachować nawierzchnię i niweletę chodnika na zjazdach.

   3. Rozważyć, czy na niektórych odcinkach można odsunąć chodnik od jezdni i oddzielić go chociaż jednometrowym zieleńcem. Poprawi to komfort poruszania się pieszo i zapobiegnie parkowaniu na nim, co może mieć miejsce ze względu na sąsiedztwo kościoła oraz obiektu sportowego, generujących duży ruch w krótkich momentach.

   4. Odsunąć planowane miejsca postojowe od przydrożnego krzyża tak, aby zachować od nich odstęp. Na zdjęciach Google Street View (patrz: zdjęcie) widać, że wokół niego została wkomponowana zieleń i elementy małej architektury, których nie ma zaznaczonych na planie sytuacyjnym. Widać że miejsce to jest pielęgnowane (przez okolicznych mieszkańców?). Uwzględnić to w projekcie, zaprojektować mały zielony skwer w tym miejscu. Opis techniczny całkowicie pomija ten obiekt. Sugeruję kontakt do Rady Dzielnicy, czy mają jakiś pogląd na ten obiekt lub dodatkową wiedzę.

   5. Chodnik od południowej strony zakończyć za miejscami postojowymi tak, aby można było przejść na drugą stronę jezdni nie po błocie.

   6. Przy projektowanym przystanku autobusowym przewidzieć miejsce na zasadzenie drzew dających cień oczekującym pasażerom.

   7. W projekcie brak jest uwzględnienia istniejącego przystanku w stronę Kosocic. Rozszerzyć zakres projektu o ten przystanek.

  3. Boris pisze:

   W obu wariantach proponuję rozpatrzyć zabezpieczenie chodnika przed parkowaniem. Zwłaszcza na wysokości boiska KS Orzeł, jak również ogródków działkowych.

  4. Kamil Bieniek pisze:

   Szanowni Państwo,

   Jeśli jest to możliwe terenowo (głównie w wariancie A), wnoszę o odsunięcie chodnika od jezdni i zrobienie chociażby wąskiego pasu zieleni. Ulica Niebieska jest dość ruchliwa, takie odsunięcie poprawiłoby bezpieczeństwo i komfort pieszych.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Maksymalny rozmiar wszystkich plików łącznie to: 5 MB. Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, gif, pdf. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here