Budowa chodnika w ciągu ul. Petrażyckiego - ZTP Kraków

 • Zamknięte

  Budowa chodnika w ciągu ul. Petrażyckiego

  Opublikowano: 1.10.2021 16:26

  Budowa chodnika w ciągu ul. Petrażyckiego w Krakowie

  Opinia Audytu:

  Pobierz (DOCX, 45KB)

  Plan sytuacyjny:

  1.1_SYT_cropped
  1.2_SYT_cropped

  Przekroje typowe:

  2_PK_cropped

  Opis techniczny:

  Opis techniczny

  7 odpowiedzi na “Budowa chodnika w ciągu ul. Petrażyckiego”

  1. Piotr pisze:

   Proszę o uwzględnienie zjazdu na drogę publiczną z działki nr 376.

  2. Jacek pisze:

   Proszę o uwzględnienie poszerzenia wjazdu na działkę z nr administracyjnymi 136-136G obecnie jest za wąski.

  3. Maciek pisze:

   Dotyczy inwestycji: Budowa chodnika w ciągu ul. Petrażyckiego

   Pani Justyna oraz Pan Dominik już wyczerpująco opisali problem, z mojej strony mogę tylko to potwierdzić.

   Pozdrawiam,
   Maciek, Leona Petrażyckiego 136H

  4. Marzena pisze:

   Dzień dobry,
   Bardzo proszę o poszerzenie wjazdu do działki 251/3 do szerokości 6 metrów. Wjazd ten należy do 12 rodzin. Tak wąski wjazd jest bardzo niewygodny w użytkowaniu a co ważniejsze jest niebezpieczny. Podczas wjazdu na osiedle aby wykonać manewr skrętku konieczne będzie wjechanie na przeciwległy pas i wykonanie skrętu pod kontem 90’.
   Ponadto proszę o połączenie planowanego chodnika z istniejąca furtką przy działce 268/2, ponieważ będzie to jedyna możliwość wyjścia pieszych (w tym również dzieci) z osiedla i dostanie się np. do przystanku autobusowego czy szkoły.

   • naczelny pisze:

    Deweloper taki Wam wjazd zaprojektował i zrobił dlaczego więc miałby teraz być poszerzony? Widzieliście co kupujecie.

  5. Dominik pisze:

   Dotyczy inwestycji: Budowa chodnika w ciągu ul. Petrażyckiego

   Jako właściciel nieruchomości przy ulicy Leona Petrażyckiego 136K (działka 270) w Krakowie informuję:

   1. Zgodnie z art. 29.1. punkt 1 Ustawy z dnia 21 marca 1985 r.o drogach publicznych “W przypadku budowy lub przebudowy drogi budowa lub przebudowa zjazdów dotychczas istniejących należy do zarządcy drogi.

   2. Zgodnie z § 79. Zjazd indywidualny powinien mieć co najmniej 4,5m zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie

   Proszę o dostosowanie poszerzenie wjazdu, zjazdu indywidualnego do obowiązujących przepisów, drogi wewnętrznej działka 251/5 do szerokości 6 m z łagodnym zejściem do bramy gdzie jest szerokość 3m.
   Dodatkowo w projekcie proszę o uwzględnienie i sposobu rozwiązania dojścia do furtki przy działce 268/2. Projekt nie uwzględnia istniejącego dojścia od ul. Petrażyckiego do działki 268/2

   Powiększenie szerokości zjazdu do drogi wewnętrznej działka 251/5 jest konieczne ze względu na zlokalizowany pobliski przystanek autobusowy z ciągiem pieszym. Wjeżdżający kierowca do drogi do działki 251/5 pod tak dużym kątem około 90 stopni nie będzie mógł dostrzec pieszego w szczególności dzieci. Takie rozwiązanie zagraża ruchowi pieszemu, gdzie ruch będzie znacznie zwiększony ze względu na nowo projektowany przystanek autobusowy.

   Reasumując proszę o uwzględnienie doprojektowanie dojścia do furtki i skrzynki na listy przy działce 268/2 oraz poszerzenie zjazdu do szerokości 6m z łagodnym zejściem do 3 m przy bramie wjazdowej do działki 251/5 znacznie poprawiając bezpieczeństwo pieszych.

  6. Justyna pisze:

   Dzień dobry,
   zwracam się z prośbą o weryfikację parametrów zjazdu indywidulanego na działkę oznaczoną numerem 251/3 km 1+387,68. Wjazd prowadzi do osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej , łącznie 12 domów – na każdy przyda średnio po 2 auta – łącznie ze zjazdu korzystać będzie 24 samochody.
   Przy tak małej szerokości zjazdu i niewielkiej odległości ogrodzenia ( gabiony) i bramy od granicy działki i projektowanego chodnika, aby wjechać większym samochodem (nawet osobowym) jadąc od kierunku ul. Zakopiańskiej konieczne jest wjechanie na przeciwległy pas ruchu, co z oczywistych względów stanowi zagrożenie. Dodatkowo proszę mieć na uwadze, iż na przeciw zjazdu planowany jest przystanek komunikacji zbiorowej, a w niedalekiej odległości przejście dla pieszych. Zwracam się o poszerzenie zjazdu do parametrów zapewniającym bezpieczeństwo.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Maksymalny rozmiar wszystkich plików łącznie to: 5 MB. Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, gif, pdf. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here