DDR wzdłuż ul. Walerego Sławka - ZTP Kraków

 • Audyty zamknięte

  DDR wzdłuż ul. Walerego Sławka

  Opublikowano: 23.12.2021 13:06

  Budowa drogi dla rowerów na odcinku ul. Walerego Sławka od skrzyżowania z ul. Kamieńskiego do skrzyżowania z ul. Puszkarską

  Opinia Audytu:

  Pobierz (DOCX, 49KB)

  Plan sytuacyjny:

  D1_KP_KRK_SLAWKA_PS

  Przekrój poprzeczny:

  D2_KP_KRK_SLAWKA_PN

  Opis techniczny:

  D0_KP_KRK_SLAWKA_OT

  3 odpowiedzi na “DDR wzdłuż ul. Walerego Sławka”

  1. Kamil Bieniek pisze:

   Prawdę powiedziawszy, droga dla rowerów z obu stron ul. Walerego Sławka wydaje się być może nieco na wyrost i wiązałaby się ze znacznym wybetonowaniem przestrzeni.

   Generalnie cała ul. Sławka powinna zostać przemyślana na nowo i przebudowana na jej całej długości. Dawniej był to obszar głównie przemysłowo-magazynowy, obecnie jest coraz gęściej zabudowana blokami mieszkalnymi. Należałoby zaprojektować ulicę uwzględniającą:
   – ruch samochodów wraz z wjazdami w osiedla;
   – ruch autobusów;
   – wygodne przystanki autobusowe (bez zatok, z możliwie szerokimi wiatami);
   – drogę dla rowerów (najlepiej chyba po stronie zachodniej, gdzie zjazdów jest mniej i wygodniej jest rowerzystom pokonać skrzyżowanie z ul. Kamieńskiego);
   – wygodne chodniki (jak tylko możliwe, to oddzielone od jezdni zieleńcem);
   – bezpieczne przejścia dla pieszych;
   – zieleń;
   – estetykę ulicy.

   W tym celu warto nie ograniczać się tylko do chodników i DDR, ale rozważyć częściową ingerencję w jezdnię, tak by po stronie zachodniej zmieściła się droga dla rowerów wraz z chodnikiem, a po stronie wschodniej chodnik oddzielony od jezdni pasem zieleni (z drzewami).

   Warto również zastanowić się nad okolicą skrzyżowania z ul. Kamieńskiego, zwłaszcza po stronie zachodniej, która obecnie robi za dziki parking. Być może warto przeprojektować tę okolicę, lub chociaż wyznaczyć tam miejsca postojowe, skoro i tak nic innego tam nie ma zastosowania.

  2. Maciej pisze:

   1. Proszę na zjazdach zachować również ciągłość nawierzchni chodnika, bez odróżnienia kolorystycznego i stosowania krawężnika wtopionego.
   2. Na planach sytuacyjnych brakuje oznaczeń przekrojów typowych (lokalizacja przekroi A-A, B-B, itp.).
   3. Chodnik przyległy do jezdni zabezpieczyć przed nielegalnym parkowaniem.

  3. Szymon pisze:

   Wnioskuję aby w ramach inwestycji:
   1. Wyznaczyć przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym na skrzyżowaniu ul. Sławka i ul. Kamieńskiego, na wlocie od strony ul. Wielickiej. Brak przejścia i przejazdu utrudni ruch pieszych i rowerów.
   2. Wyznaczenie pasa dla autobusów na ul. Sławka w stronę ul. Kamieńskiego. W tym kierunku występuje często zatory drogowego utrudniające ruch autobusom komunikacji miejskiej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.