Projektowany CPR, od połączenia z DDR wzdłuż al. Bora-Komorowskiego w kierunku ul. Akacjowej, wykonać z naw. bitumicznej zamiast z kostki betonowej bezfazowej.
Postuluje by przejscie przesunąć w lewo ( na skrzyzowaniu ) tak by sie pokrywało z projektem juz zapoiniowanym i uzgodnionym w ZDMK .
Projekt budowy chodnika wzdłuż pijarów został uzgodniony przez ZDMK .
Państwa projekt nie pokrywa sie z naszym projektem . jak również prtzejscie dla pieszych są wórżnych miejscach .Państwa jest bardziej na łuku . A nasze na prostej .
Piotr Frosztęga
1. Powoływanie się na Standardy Rowerowe i projektowanie ciągu pieszo-rowerowego z kostki betonowej jest nieporozumieniem. Połączenie drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Bora-Komorowskiego z ul. Akacjową powinno zostać wykonane jako przedłużenie stanu istniejącego, czyli w formie wydzielonej drogi rowerowej i chodnika (tym bardziej, że droga dla rowerów jest po stronie wschodniej i nie musi przecinać chodnika). Droga rowerowa koniecznie z nawierzchnią bitumiczną, chodnik z płyt 50×50 (wraz z ścieżką prowadzącą dla osób niedowidzących).
2. Włączenie drogi rowerowej w jezdnię ul. Akacjowej powinno być wyprowadzone do osi drogi i zabezpieczone przed nielegalnym parkowaniem, np. za pomocą słupków (w rozstawie umożliwiającym przejazd każdym typem roweru.
3. Drzewo nr 19 – dorodna robinia akacjowa o obwodzie prawie 2 metrów w niczym nie przeszkadza. Projektant powinien zmniejszyć skos chodnika przy zakończeniu rozbudowy ul. Akacjowej do 1:5 i zachować drzewo nr 19.
4. Przejście dla pieszych przez ul. XX Pijarów proszę zaprojektować bliżej skrzyżowania równolegle do osi jezdni ul. Akacjowej.
5. Może warto rozważyć ograniczenie przekroju ul. Akacjowej i wykształcenie na niej strefy zamieszkania a co za tym idzie usunięcie z projektu chodnika? Dzięki temu zakres rozbudowy nie byłby tak duży i możliwe byłoby zachowanie większej ilości drzew. Projektowany chodnik wzdłuż rozbudowanej ulicy i tak będzie zastawiony przez źle parkujące pojazdy.
Dodać buspas na końcu Akacjowej do Bora Komorowskiego i skierować linię 159 przez Akacjową
oddzielić CP i DDR
zbudować PDP PDR po zach. stronie Bora przy Akacjowej
dodać przejazd dla autobusów MPK, stojaki rowerowe
dodać oświetlenie PDP
CP budować min 2,5m
budowć CP obustronny
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane na Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane na Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
Projektowany CPR, od połączenia z DDR wzdłuż al. Bora-Komorowskiego w kierunku ul. Akacjowej, wykonać z naw. bitumicznej zamiast z kostki betonowej bezfazowej.
Dodać nasadzeń iglaków, krzewów drzew itp
CPR poszerzyć do 6m
zapewnić przejazd autobusów MPK na wyniesieniach itp
dodać oświetlenie przy Bora
Postuluje by przejscie przesunąć w lewo ( na skrzyzowaniu ) tak by sie pokrywało z projektem juz zapoiniowanym i uzgodnionym w ZDMK .
Projekt budowy chodnika wzdłuż pijarów został uzgodniony przez ZDMK .
Państwa projekt nie pokrywa sie z naszym projektem . jak również prtzejscie dla pieszych są wórżnych miejscach .Państwa jest bardziej na łuku . A nasze na prostej .
Piotr Frosztęga
DB.01_Pijarów
1. Powoływanie się na Standardy Rowerowe i projektowanie ciągu pieszo-rowerowego z kostki betonowej jest nieporozumieniem. Połączenie drogi rowerowej i chodnika wzdłuż ul. Bora-Komorowskiego z ul. Akacjową powinno zostać wykonane jako przedłużenie stanu istniejącego, czyli w formie wydzielonej drogi rowerowej i chodnika (tym bardziej, że droga dla rowerów jest po stronie wschodniej i nie musi przecinać chodnika). Droga rowerowa koniecznie z nawierzchnią bitumiczną, chodnik z płyt 50×50 (wraz z ścieżką prowadzącą dla osób niedowidzących).
2. Włączenie drogi rowerowej w jezdnię ul. Akacjowej powinno być wyprowadzone do osi drogi i zabezpieczone przed nielegalnym parkowaniem, np. za pomocą słupków (w rozstawie umożliwiającym przejazd każdym typem roweru.
3. Drzewo nr 19 – dorodna robinia akacjowa o obwodzie prawie 2 metrów w niczym nie przeszkadza. Projektant powinien zmniejszyć skos chodnika przy zakończeniu rozbudowy ul. Akacjowej do 1:5 i zachować drzewo nr 19.
4. Przejście dla pieszych przez ul. XX Pijarów proszę zaprojektować bliżej skrzyżowania równolegle do osi jezdni ul. Akacjowej.
5. Może warto rozważyć ograniczenie przekroju ul. Akacjowej i wykształcenie na niej strefy zamieszkania a co za tym idzie usunięcie z projektu chodnika? Dzięki temu zakres rozbudowy nie byłby tak duży i możliwe byłoby zachowanie większej ilości drzew. Projektowany chodnik wzdłuż rozbudowanej ulicy i tak będzie zastawiony przez źle parkujące pojazdy.
Dodać buspas na końcu Akacjowej do Bora Komorowskiego i skierować linię 159 przez Akacjową
oddzielić CP i DDR
zbudować PDP PDR po zach. stronie Bora przy Akacjowej
dodać przejazd dla autobusów MPK, stojaki rowerowe
dodać oświetlenie PDP
CP budować min 2,5m
budowć CP obustronny