Rozbudowa ul. Legnickiej i budowa ul. Szafirowej wraz z budową skrzyżowania typu rondo - ZTP Kraków

 • Zamknięte

  Rozbudowa ul. Legnickiej i budowa ul. Szafirowej wraz z budową skrzyżowania typu rondo

  Opublikowano: 9.02.2023 08:58

  2 odpowiedzi na “Rozbudowa ul. Legnickiej i budowa ul. Szafirowej wraz z budową skrzyżowania typu rondo”

  1. Marcin Obara pisze:

   1. W miejscu przekroju B-B nie ma ścieżki rowerowej. Jest to ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego (oznakowany B-1 + “nie dotyczy” (dawne T-22)). W tym miejscu rzeczywiście brakuje mu odpowiedniego oznakowania, lecz jest ono widoczne w innych częściach tego ciagu – np przy przecięciu ulic Grażyny i Turystycznej. Proszę więc o uzupełnienie oznakowania, analogiczne do pozostałej części ciągu. Ewentualnie można go zamienić w DDR, tylko co z oznakowaniem na dalszym jego odcinku i przejściami dla pieszych przez ww. ulice? – pytanie bardziej do ZTP niż Projektanta.
   2. Włączenie, przy założeniu, że to ścieżka rowerowa, w ul. Legnicką poprawne, natomiast ze względu na to, że ciąg jest pieszo-rowerowy a nie rowerowy, proszę o rozważenie, jak będzie prowadzony ruch pieszy z tego ciągu przez ul. Nad Strugą w kierunku al. 29 Listopada – może przejście dla pieszych i dowiązanie do nowego chodnika po południowej stronie ul. Nad Strugą zaczynającego się za wiaduktem?
   3. Po wschodniej stronie projektowanego ronda jest obecnie droga gruntowa o niewiadomym statusie prawnym. Teren wokół tej drogi (między drzewami) służy za dziki parking – szczególnie w ostatnich miesiącach, kiedy ul. Jabłonna była dwukierunkowa i usunięto z niej parkowanie. W związku z tym proszę albo o uwzględnienie wlotu tej drogi w rondzie (podejrzewam, że może być to skomplikowane pod względem prawnym i nieuzasadnione pod względem technicznym) albo o odpowiednie zabezpieczenie tej części krawędzi ronda, np. barierami, przed kierowcami, którzy będą chcieli zrobić sobie tam dziki wjazd – doświadczenie uczy, że może mieć to miejsce.

  2. Kamil Bieniek pisze:

   Wnoszę o:
   1. Wyprostowanie chodnika wokół ronda, o ile nie wiązać się to będize z dodatkową wycinką zieleni. Nie ma potrzeby by chodnik “zawijał się” po kształcie obwiedni.
   2. Poszerzenie szerokości chodnika do 2,5m. Lokalne zwężenia mogą być, jeśli wiązać się to będzie z ochroną zieleni przed wycinką.
   3. Zachowanie nawierzchni i niwelety chodnika na zjazdach oraz na przecięciu ze ścieżką rowerową.
   4. Wyprostowanie trasy pieszej w okolicy podwójnego zjazdu.
   5. Rozważenie nasadzenia drzew lub krzewów na większych zieleńcach w obrębie drogi.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Maksymalny rozmiar wszystkich plików łącznie to: 5 MB. Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, gif, pdf. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here