Wiślana Trasa Rowerowa - ZTP Kraków

 • Zamknięte

  Wiślana Trasa Rowerowa

  Opublikowano: 17.06.2015 11:54

  Wiślana Trasa Rowerowa – Koncepcja Programowa Budowy I etapu Zintegrowanej Sieci Tras Rowerowych w Województwie Małopolskim

  Inwestor : Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie

  Pobierz (DOC, 79KB)

  Pobierz (PDF, 11.72MB)

  Pobierz (PDF, 15.48MB)

  Pobierz (PDF, 11.03MB)

  Pobierz (PDF, 8MB)

  Pobierz (PDF, 8.48MB)

  Pobierz (PDF, 667KB)

  Pobierz (PDF, 2.25MB)

  Pobierz (PDF, 17.33MB)

  8 odpowiedzi na “Wiślana Trasa Rowerowa”

  1. nanarty_info pisze:

   Bardzo fajnie zaprojektowane na odcinku Skawina – A4, zawsze po wale, zgodnie z sugestiami http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=88744851&postcount=2811

  2. marcin wojcik pisze:

   Projektant przeanalizuje także możliwość połączenia projektowanej trasy z projektowaną drogą dla rowerów wzdłuż ul. Nowohuckiej.

  3. marcin wojcik pisze:

   Projektant przyjął argumentację Zespołu o zasadności prowadzenia WTR po polnocej czesci Mostu Grunwaldzkiego.
   Inwestor zobowiązał się do sprawdzenia możliwości wykonania połączenia lewego i prawego brzegu rzeki Białuchy nowym obiektem mostowym, by uniknąć zmuszania rowerzystów do pokonywania różnicy wysokości i wjeżdżania na istniejący obiekt.

   • Nobliwy pisze:

    z tego co widziałem na bipie złożone zostało ULICP dla tej trasy – czy już wiadomo czy będzie robiona również ta kładka nad Białuchą?

  4. marcin wojcik pisze:

   Zespół audytowy uzyskal informacje, ze istnieje szansa, iż mozliwe jest rozwiazanie problemu prowadzenia trasy rowerowej w międzywalu zamiast ul. Widłakową i Tyniecką.

  5. PawelS pisze:

   Cieszy mnie wykonanie całej tej trasy w nawierzchni twardej, mam nadzieję, że ta część projektu nie ulegnie zmianie w ostatniej chwili. Nie rozumiem prowadzenia trasy południową stroną mostu Grunwaldzkiego. To zauważalnie wydłuża trasę, zwłaszcza po stronie zachodniej. Z czego wynika taka propozycja?

   Innym plusem jest usankcjonowanie przejazdu pod mostem koło stopnia Dąbie. Szkoda, że nie ma planu wyprostowania zakrętów koło Białuchy. Widziałbym albo budowę mostku nad Białuchą, albo poprowadzenie trasy osiedlem na zachodnim brzegu Białuchy. Czy takie zmiany wchodzą w grę?

  6. Krzysztof Kubicki pisze:

   Witam,

   Mam tylko jedną uwagę: w obszarze mostu Grunwaldzkiego (KR-122), w zaplanowanym przebiegu trasy obok przystanku “Centrum Kongresowe” jest bardzo wąsko i należałoby poszerzyć przejazd, np. zrobić DdR za przystankiem.

  7. piter777 pisze:

   Zastanawiam się, czy w Pychowicach (cz. 2 powyżej) nie korzystniejsze byłoby poprowadzenie trasy lewą stroną, poniżej wału, tak by ominąć osiedle i bardzo ruchliwą ul. Tyniecką. Powoduje to jedno dodatkowe przewyższenie do pokonania, ale komfort jazdy i bezpieczeństwo byłyby nieporównywalnie większe. Chyba, że są jakieś przeszkody natury formalnej.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Maksymalny rozmiar wszystkich plików łącznie to: 5 MB. Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, gif, pdf. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here