Rozbudowa drogi publicznej łączącej ul. F. Nullo z ul. Cystersów - ZTP Kraków

 • Zamknięte

  Rozbudowa drogi publicznej łączącej ul. F. Nullo z ul. Cystersów

  Opublikowano: 19.05.2023 15:03

  Możliwość zgłaszania uwag do 06.06.2023r.

  Jedna odpowiedź do “Rozbudowa drogi publicznej łączącej ul. F. Nullo z ul. Cystersów”

  1. Kamil Bieniek pisze:

   1. Prawdę powiedziawszy, to zamiast dwóch chodników o szer. 2,3m podzielonych zieleńcem, znacznie lepsza by był jeden szerszy chodnik od strony budynku (3-4m szerokości), a od strony jezdni sam zieleniec (patrz: grafika). Zapewniłoby to wygodną obsługę budynku, wygodę poruszania się pieszo, pozwoliłoby na lepsze warunki dla drzew oraz uniemożliwiłoby samochodom parkowanie na chodniku. I o taki układ wnoszę na całej długości przebudowywanej drogi (za wyjątkiem wschodniego krańca, gdzie nie ma na to miejsca).

   2. Zachować nawierzchnię i niweletę chodnika na zjazdach.

   3. Miejsca postojowe tuż przy chodniku będą ograniczać widoczność i komfort poruszania się pieszo. Niestety trzeba je usunąć stamtąd.

   4. Chodnik poza drogą, wzdłuż zachodniej krawędzi terenu objętego projektem, warto zaprojektować o szer. 2,5m. Taka szerokość pozwala na swobodne mijanie się trzech osób i zapewnia komfort chodzenia pieszo.

   5. Wnoszę o niestosowanie kostki w kolorze czerwonym – taka kostka ma tak naprawdę kolor różowy i ma bardzo niskie walory estetyczne. Do obszaru centrum miasta (a takim jest ten obszar) nie nadaje się w ogóle.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Maksymalny rozmiar wszystkich plików łącznie to: 5 MB. Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, gif, pdf. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here