Jest ogólnodostępne przejscie przez park z drugiej strony bloku. Więc jaki ma sens budownie kolejnej drogi. Ronda potrzebne są gdzie indziej, a nie wokół bloku nr 5.
Nie widzę sensu budowy ciągu pieszego w tym miejscu. Nie dość, że biegłby wzdłuż istniejącego chodnika, to jeszcze nie łączy ze sobą żadnych konkretnych punktów i na pewno nie skraca drogi pieszym. Na końcu planowanej trasy są drzewa, więc chcąc przedłużyć ciąg pieszy, trzeba by je wycinać. Nie mówiąc już o tym, że na planie nie są uwzględnione wszystkie drzewa rosnące w okolicy, np cały rząd iglaków. Dodatkowo ścieżka biegłaby dość blisko między dwoma blokami, więc uwzględniając planowane oświetlenie trasy, łącznie z istniejącym obecnie oświetleniem, zwiększy się zanieczyszczenie świetlne w tej okolicy, co zapewne odczują mieszkańcy.
Wnoszę o poszerzenie projektowanego ciągu do szerokości 2,50m – jest to szerokość pozwalająca się na swobodne minięcie się trojga pieszych. Ponadto proszę o przewidzenie nasadzeń dodatkowych drzew lub krzewów w celu zacienienia ciągu i/lub poprawy estetyki.
Po co poszerzać drogę donikąd? Przecież na końcu będzie tylko wąska utwardzona ścieżka do parku. Mam wątpliwość czy możliwe będzie wykonanie tam manewru rowerem 😬
Dodać
ławki i stojaki rowerowe
DDR
i szer. CP min 2,5m
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane na Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.
W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane na Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.
Analytical cookies are used to understand how visitors interact with the website. These cookies help provide information on metrics the number of visitors, bounce rate, traffic source, etc.
Functional cookies help to perform certain functionalities like sharing the content of the website on social media platforms, collect feedbacks, and other third-party features.
Performance cookies are used to understand and analyze the key performance indexes of the website which helps in delivering a better user experience for the visitors.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. These cookies ensure basic functionalities and security features of the website, anonymously.
Jest ogólnodostępne przejscie przez park z drugiej strony bloku. Więc jaki ma sens budownie kolejnej drogi. Ronda potrzebne są gdzie indziej, a nie wokół bloku nr 5.
Nie widzę sensu budowy ciągu pieszego w tym miejscu. Nie dość, że biegłby wzdłuż istniejącego chodnika, to jeszcze nie łączy ze sobą żadnych konkretnych punktów i na pewno nie skraca drogi pieszym. Na końcu planowanej trasy są drzewa, więc chcąc przedłużyć ciąg pieszy, trzeba by je wycinać. Nie mówiąc już o tym, że na planie nie są uwzględnione wszystkie drzewa rosnące w okolicy, np cały rząd iglaków. Dodatkowo ścieżka biegłaby dość blisko między dwoma blokami, więc uwzględniając planowane oświetlenie trasy, łącznie z istniejącym obecnie oświetleniem, zwiększy się zanieczyszczenie świetlne w tej okolicy, co zapewne odczują mieszkańcy.
Wnoszę o poszerzenie projektowanego ciągu do szerokości 2,50m – jest to szerokość pozwalająca się na swobodne minięcie się trojga pieszych. Ponadto proszę o przewidzenie nasadzeń dodatkowych drzew lub krzewów w celu zacienienia ciągu i/lub poprawy estetyki.
Po co poszerzać drogę donikąd? Przecież na końcu będzie tylko wąska utwardzona ścieżka do parku. Mam wątpliwość czy możliwe będzie wykonanie tam manewru rowerem 😬
Dodać
ławki i stojaki rowerowe
DDR
i szer. CP min 2,5m