Budowa drogi wewnętrznej w Przylasku Rusieckim wzdłuż ul. Karaszewicza-Tokarzewskiego - ZTP Kraków

 • Zamknięte

  Budowa drogi wewnętrznej w Przylasku Rusieckim wzdłuż ul. Karaszewicza-Tokarzewskiego

  Opublikowano: 20.04.2022 10:18

  Aktualizacja dokumentacji 02.09.2022

  K.00-2

  Dokumentacja po uwagach Audytu 20.06.2022

  K.00

  4 odpowiedzi na “Budowa drogi wewnętrznej w Przylasku Rusieckim wzdłuż ul. Karaszewicza-Tokarzewskiego”

  1. Marcin Hyła pisze:

   Obowiązuje zarządzenie PMK nr 3113/2018 a nie przywołane w opisie. Dróg dla rowerów w ulicach klasy L i D co do zasady nie projektuje się – jakie jest tutaj uzasadnienie? Jakie jest uzasadnienie dla odstępstwa i jak te 400 m się wpisuje w jakiś szerszy zamysł? Co dalej na końcu jednym i końcu drugim? Jeśli (jak domniemywam z fotografii w opisie – choć może mylnie) to jest droga gruntowa / szutrowa i zamysł jest wyasfaltować jako drogę dla rowerów i tak zostawić (wtedy to ma sens) to po co krawężnik i obrzeże? Żeby było dwa razy drożej?

  2. Jarek Tarański pisze:

   Szerokość 2 m dla dwukierunkowej ścieżki rowerowej to trochę mało.
   2,5 m to minimum, w szczególności że przez zaplanowane krawężniki pozbawia się możliwości “ucieczki” w celu bezstresowego wyminięcia się na planowanej ścieżce.

  3. Maciej pisze:

   Sam projekt jest wykonany poprawnie natomiast pytanie o zasadność tej inwestycji? Czy nie lepiej byłoby wyremontować nawierzchnię drogi i prowadzić ruch rowerowy po jezdni? Po tej drodze rowerowej będą chodzić spacerujący piesi a w okresie letnim mogą na niej nielegalnie parkować pojazdy. Proszę o analizę zasadności realizacji tej inwestycji bądź też rozważenie rozszerzenia zakresu o remont jezdni i zmianę drogi rowerowej na chodnik.

   • Kamil Bieniek pisze:

    Popieram Pana Macieja – sens wydzielonej drogi dla rowerów w tym miejscu jest wątpliwy. Może wprowadzić zamieszanie biorąc pod uwagę, że to raczej krótki odcinek. Prostszym rozwiązaniem byłoby wyremontowanie jezdni

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Maksymalny rozmiar wszystkich plików łącznie to: 5 MB. Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, gif, pdf. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here