W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane na Państwa urządzeniu. W każdym momencie mogą Państwo dokonać
zmiany ustawień przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies.
Więcej informacji
1. Chodnik należy wyprostować w miejscu skrzyżowania starego i nowego przebiegu ul. Wyciąskiej.
2. Należy rozważyć zachowanie poziomu i nawierzchni chodnika na zjeździe
Sposób zagospodarowania terenu właściwie nie zakłada żadnego wygodnego dościa pieszego, jak niestety większość tego typu marketów, a szkoda. Da się jednak zrobić tutaj małe proprawki, zwłaszcza biorąc bliskość przystanków KMK na sąsiednim skrzyżowaniu – można spodziewać się części klientów przyjeżdżających autobusem, mimo peryferyjnego położenia.
1. Wnoszę o wykonanie jak na załączonej grafice: dojście piesze od przystanków KMK po chodniku wzdłuż ul. Igołomskiej i wejście na teren inwestycji na wysokości projektowanego budynku. Przejście dla pieszych przez jezdnię wewnętrzną prowadzące w okolice drzwi do sklepu. Chodnik na tym odcinku obsadzić drzewami lub krzewami tam, gdzie pozwala na to infrastruktura podziemna, najlepiej od strony jezdni. W ten sposób piesi będą mieli bardzo komfortowy i krótki dostęp do obiektu, bez chodzenia po zjazdach i jezdniach manewrowych.
2. Na zjazdach zachować nawierzchnię i niweletę chodnika.
3. Wyprostować chodnik na skrzyżowaniu w południowej części obszaru opracowania. Poszerzyć chodnik do 2,5m (szerokość pozwalająca na swobodne minięcie się trzech pieszych), jeśli nie spowoduje to wycinki drzew.
Rozważyć:
obustronną budowę DDR
CP o szer. 3m
budowę przystanków i wiat, ławek dla niepełnosprawnych pasażerów MPK obustronnie