Rozbudowa ul. Lipskiej bocznej - ZTP Kraków

 • Zamknięte

  Rozbudowa ul. Lipskiej bocznej

  Opublikowano: 13.09.2021 14:48

  Rozbudowy ulicy Lipskiej bocznej w Krakowie w zakresie poszerzenia jezdni, budowy odcinka ciągu pieszego i pieszo-jezdnego, budowy zatok postojowych równoległych i prostopadłych oraz dostosowania zjazdów, a także przebudowy skrzyżowania ulicy Lipskiej i Myśliwskiej.

  Opinia Audytu:

  Pobierz (DOCX, 46KB)

  Plan sytuacyjny:

  REM_Lipska_boczna - sytuacja

  Przekrój typowy:

  REM_LIPSKA_KONSTRUKCJA

  Opis techniczny:

  REM_LIPSKA_OPIS

  Wniosek o Audyt wycofany 20.10.2021

  Plan sytuacyjny:

  Lipska 297x1300

  Przekrój typowy:

  RYS 4_LIPSKA_KONSTRUKCJA

  Opis techniczny:

  LIPSKA_OPIS

  4 odpowiedzi na “Rozbudowa ul. Lipskiej bocznej”

  1. Kamil Bieniek pisze:

   Dot. nowej dokumentacji (korekta 10.2021):

   Wnoszę o odsunięcie krawędzi miejsc postojowych od przejść dla pieszych tak, by parkujące samochody nie zasłaniały widoczności. W miejscach, gdzie to możliwe, zaprojektować nasadzenie drzew w pasie zieleni od strony budynków mieszkalnych.

  2. Maciej pisze:

   1. Proszę w większym stopniu zachować istniejącą zieleń wzdłuż odcinka między rondem a zjazdem na drogę KDW. Realizacja tego postulatu jest możliwa poprzez zawężenie jezdni do standardowej szerokości dla drogi klasy D, tzn. 2×2,5 m = 5m zgodnie z warunkami wskazanymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie. Dzięki zawężeniu jezdni poprawi się również bezpieczeństwo dla manewrujących pojazdów i rowerzystów.
   2. Na zjazdach należy zachować ciągłość nawierzchni oraz niwelety chodnika.
   3. Oznaczenia na planie sytuacyjnym nie są spójne – tym samym kolorem oznaczono ciąg pieszo-rowerowy i chodnik.

  3. Szymon pisze:

   Wnioskuję o zastosowanie większej ilości progów zwalniających na ul. Lipskiej. Obecnie na są tam modernizowanym odcinku 4 progi, a według planu zostałby zachowany tylko jeden, co pogorszy bezpieczeństwo niechronionych użytkowników drogi, w tym rowerzystów.
   Wnioskuję o umożliwienie skrętu w lewo z ul. Lipskiej do drogi prowadzącej do Orlika. Według planu jest tam miejsce wyłączone z ruchu, to utrudni dojazd rowerem do boisk sportowych czy placu zabaw.

  4. Bartek pisze:

   Należy dowiązać chodniki przy zatokach po stronie wschodniej Lipskiej z ciągami pieszymi, które obecnie są przedzielone zieleńcem. Analogiczna sytuacja jest przy zatoce po stronie zachodnie ronda. Kierowca oraz pasażerowie po wyjściu z samochodu stają się pieszymi i powinni mieć możliwość poruszanie się chodnikiem bez deptania trawy.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  Maksymalny rozmiar wszystkich plików łącznie to: 5 MB. Dozwolone formaty plików: jpg, jpeg, png, gif, pdf. Linki do YouTube, Facebook, Twitter i innych serwisów wstawione w tekście komentarza zostaną automatycznie osadzone. Drop files here