hulajnogi elektryczne

hulajnoga (punkt mobilności)

Na początku sierpnia ubiegłego roku Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie (ZTP), w związku z brakiem oczekiwanych regulacji ustawowych, w imieniu Miasta wynegocjował i podpisał porozumienie o współpracy z firmami Bolt, Lime i Tier, które prowadzą usługę wynajmu hulajnóg elektrycznych. Przypomnijmy, wypracowanie porozumienia miało na celu uporządkować działalność wynajmu hulajnóg elektrycznych w przestrzeni publicznej i wprowadzić zasady funkcjonowania korzystania z hulajnóg, a tym samym poprawić jakość przestrzeni publicznej i zwiększyć bezpieczeństwo przemieszczających się pieszych.

Czytaj więcej Pierwszy rok funkcjonowania porozumienia i relokacji hulajnóg elektrycznych

Hulajnogi w Krakowie po nowemu

Opublikowano 28.03.2024 11:22 Zmodyfikowano 28.03.2024 12:43

Już za kilka dni zacznie rozszerzać się obszar Krakowa, gdzie będą zbierane hulajnogi porzucane przez użytkowników. Tymczasem przypominamy – zawarta współpraca z operatorami z ubiegłego roku wciąż obowiązuje. To oznacza, że cały czas wewnątrz drugiej obwodnicy można zgłaszać hulajnogi pozostawione poza punktami mobilności. Wystarczy tylko wysłać zdjęcie i adres (lokalizację) nieprawidłowo zaparkowanego pojazdu na adres mailowy: [email protected].

Czytaj więcej Hulajnogi w Krakowie po nowemu

Jeszcze większy ład z hulajnogami!

Opublikowano 12.03.2024 15:04 Zmodyfikowano 13.03.2024 08:46

Blisko 5600 hulajnóg zostało już uprzątniętych z krakowskim ulic po tym, jak w zeszłym roku w mieście wyznaczone zostały specjalne punkty mobilności, a za zbieranie porzuconych jednośladów zaczęła odpowiadać wynajęta do tego firma. W tej chwili przygotowywana jest nowa umowa na tzw. „relokacje” w nowym sezonie. Hulajnogi będą też w tym roku sprzątane na większym niż dotychczas obszarze.

Czytaj więcej Jeszcze większy ład z hulajnogami!

Relokacja hulajnóg – to działa!

Opublikowano 1.09.2023 09:26

Blisko 4 tysiące hulajnóg elektrycznych porzuconych w centrum miasta zostało już odprowadzonych lub odwiezionych do punktów mobilności. Liczba zgłaszanych źle zaparkowanych jednośladów spada. To oznacza, że wprowadzony niecały miesiąc temu system kontroli i reagowania działa. I udało się skutecznie, wewnątrz drugiej obwodnicy, rozwiązać problem porzucanych hulajnóg.

Czytaj więcej Relokacja hulajnóg – to działa!

Płatne wynajmowanie przestrzeni czy opłacane przez firmy patrole, które będą dbały o właściwe ustawienie hulajnóg elektrycznych – między innymi te propozycje rozwiązań obecnych problemów pojawiły się na (15.05) spotkaniu Dyrektora Zarządu Transportu Publicznego Łukasza Franka z przedstawicielami firm: Bolt, Lime i Tier.

Czytaj więcej Będzie porządek z hulajnogami. Padły konkretne propozycje rozwiązań.