Opóźnienie w uruchomieniu systemu Park-e-Bike
AKTUALIZACJA: Przywrócono pełną funkcjonalność systemu
Uruchamiamy system Park-e-Bike po zimowej przerwie serwisowej. Bezpłatna wypożyczalnia rowerów elektrycznych wraca od 2 marca 2026 r.
Po zimowej przerwie technicznej system bezpłatnej wypożyczalni rowerów Park-e-Bike ponownie rusza od początku marca. Usługa dostępna dla mieszkańców oraz odwiedzających oferuje wygodny i bezpłatny sposób na szybkie poruszanie się po mieście. To świetne rozwiązanie nie tylko dla osób, które zostawiają samochody na parkingach P+R. Tak jak w ubiegłym sezonie, na start czynnych będzie 7 stacji Park-e-Bike przy parkingach a dostępne będą łącznie 143 rowery.
Ważna informacja dla użytkowników Park-e-Bike. Nadchodzi aktualizacja aplikacji FreeBike
W najbliższy poniedziałek (6 października) rano przeprowadzimy aktualizację systemu obsługującego aplikację FreeBike. W związku z pracami technicznymi mogą wystąpić utrudnienia w działaniu tej aplikacji i korzystaniu z rowerów z sytemu Park-e-Bike.
Park-e-Bike w wersji 2025 tuż-tuż!
Od najbliższego poniedziałku, 3 marca, mieszkańcy Krakowa i okolic ponownie będą mogli korzystać z miejskiego systemu rowerów elektrycznych Park-e-Bike. Będą one teraz jeszcze bardziej dostępne, ponieważ jednoślady będzie można wypożyczać już w siedmiu stacjach, zlokalizowanych przy parkingach Park & Ride. Będzie też jedna nowa stacja pomocnicza.
Wiosna wjeżdża do Krakowa Park-e-Bike’iem!
Od najbliższego poniedziałku (4 marca) krakowianie znów będą mogli korzystać z jednego z miejskich systemów rowerowych – Park-e-Bike. Elektryczne jednoślady, tak jak dotychczas, można będzie wypożyczać na czterech krakowskich parkingach Park and Ride. Od przyszłego tygodnia na krakowskie ulice zaczną także wracać stacje naprawy rowerów, które po wyremontowaniu będą ponownie udostępnione mieszkańcom.
Rowery Park-e-bike znów dostępne!
Na ten moment czekali wszyscy miłośnicy naszej miejskiej bezpłatnej wypożyczalni rowerów. Park-e-Bike może być wreszcie ponownie uruchomiony. Korzystanie z systemu będzie jednak możliwe po spełnieniu nieco innych, wyższych wymagań.
Ponowne uruchomienie miejskiej wypożyczalni Park-e-Bike
Miłośnicy jazdy rowerem elektrycznym mogą już zacząć się rozgrzewać. Jednoślady w ramach systemu Park-e-Bike będzie znów można pożyczać od poniedziałku (20 marca). Charakterystyczne niebieskie i zielonożółte odblaskowe rowery ze wspomaganiem będą dostępne – tak jak ostatnio jesienią – na parkingach P+R: Czerwone Maki, Nowy Bieżanów, Mały Płaszów i Kurdwanów. Łącznie, zupełnie za darmo, do dyspozycji będzie codziennie około 80 rowerów.