Poradnik dla Studentów: Jak poruszać się po Krakowie - ZTP Kraków

• Poradnik dla Studentów: Jak poruszać się po Krakowie

Opublikowano 14.09.2023 17:15

Październik to czas rozpoczęcia roku akademickiego, dla wielu studentów jest to także moment rozpoczęcia przygody z życiem w nowym mieście. Przeprowadzka, nowe wyzwania i możliwość samodzielnego funkcjonowania mogą być zarówno ekscytujące, jak i przerażające. Jednym z kluczowych aspektów, które należy rozważyć, jest sposób poruszania się po Krakowie.

Dla studentów podróżowanie KMK jest szczególnie korzystne, ponieważ mogą korzystać z ulgowych cen biletów. Nie trać czasu na stanie w kolejkach – wykorzystaj aplikację mobilną mKKM (dla systemu iOS lub Android) jako nośnik swojego biletu. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli ci uniknąć stresu związanego z zakupem biletu. Niezależnie od wieku, pod warunkiem posiadania ważnej legitymacji studenckiej można zaoszczędzić aż 50% na kosztach przejazdu.

Od 1 sierpnia weszła w życie nowa oferta cenowa biletów okresowych, podzielona na Bilety Metropolitalne i Bilety Mieszkańca (program dedykowany dla mieszkańców Krakowa). Bilety Metropolitalne umożliwiają podróżowanie w okresie ich ważności na obszarze jednej strefy biletowej lub stref, na jakie zostały zakupione. To oznacza, że korzystając z tego biletu, użytkownik posiada dostęp do:

Wszystkich pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Pociągów oraz autobusów Linii Dowozowych Kolei Małopolskich.

Pociągów POLREGIO (z wyłączeniem pociągów komercyjnych).

Pociągów Kolei Śląskich (z wyłączeniem pociągów komercyjnych).

Pojazdów komunikacji gminnych, w tym miejscowości takie jak Wieliczka, Skawina, Niepołomice, Michałowice, Wielka Wieś, Zielonki.

Jeśli planujesz korzystać z komunikacji miejskiej na stałe, warto zapoznać się z cenami wybranych ulgowych biletów okresowych Metropolitalnych:

Strefa I: 79,50 zł

Strefa I i II: 84,50 zł

Strefa I, II i III: 99,50 zł

Pamiętaj, że te bilety można nabywać maksymalnie na okres 3 miesięcy, a cena stanowi wielokrotność biletu miesięcznego.

A co zrobić, by zawsze posiadać bilet przy sobie? W trosce o środowisko, bez zbędnego plastiku? To banalnie proste. Po zainstalowaniu na swoim telefonie aplikacji mKKM (dla systemu iOS lub Android) możesz zarejestrować konto w portalu i utworzyć mobilną Krakowską Kartę Miejską.

Poruszanie się po Krakowie nie musi być skomplikowane ani kosztowne. Wykorzystaj dostępne ulgi dla studentów, aplikację mobilną mKKM, aby z łatwością przemieszczać się po Krakowie.